Na ostří

Originální název: Naked edge

Alpress - 2011
ISBN: 978-80-7362-889-5

Alpress (2011) 978-80-7362-889-5 456

Cavanaugh a Carl, dva nejlepší kamarádi, na sebe vzájemně míří zbraní. Ale tentokrát už to není jako v dětství hra s falešnou pistolkou - jejich život dramaticky změnil směr a jeden druhého musí zabít, aby sám přežil. (Založil/a: al-ma)

Elleyne
  10. 9. 2013, 15:41
Ani jsem nečekala, že mě kniha tolik zaujme, i když se mi styl Morrella líbí. Příběh je podle mě zpracován dobře, jen mi bylo skoro celou dobu jasné, jak to dopadne.
Adam Walder
  29. 1. 2012, 1:51
Nadprůměrné dílo mého nejoblíbenějšího autora. Po poněkud kontroverzních Bludičkách se jedná o autorův návrat ke kořenům a k tomu, co mu jde nejlépe, tedy thriller o hrdinovi s minulostí ve speciálních složkách, kterému někdo usiluje o život. Hrdina čelí vražedným pokusům a mezitím zoufale pátrá po příčinách tohoto lovu. Autor se nebojí popustit uzdu fantazii (viz. události v New Orleansu), kniha má spád a jako obvykle je napěchovaná spoustami atraktivních informací o postupech tajných služeb, výcviku agentů, zbraních atd. Dvě drobné věci, které bych knize vytkl jsou občasné šroubované cesty jak čtenáři přiblížit informace (např. Cavanaugh se nesmyslně ptá Jamie, která už je zkušeným střelcem a ochráncem "Nezapomněla jsi na první pravidlo při volbě krátké palné zbraně?" a Jamie mu poslušně odpovídá: "Musí padnout do ruky") a druhá chybka, opravdu drobnost - překladatel pro anglický termín "operative", což je v překladu agent, neboli operativec, používá zcela nevhodný termín "operátor"....vždy se mi vybavila věta "Vodafone vás vítá ve své síti..." ach jo...:-) Snad se pan Míček v příštím díle otrká. Naopak obrovské plus za výborně podané informace o nožích a technice souboje s němi a za kultovní scénu, ve které Bowie lanaří Raoula..
Pechmanka
  23. 3. 2013, 13:53
moje první kniha od tohoto autora a moc hezká. Napínavé, čtivé. Také milovníci nožů si přijdou na své.
Sychar
  30. 10. 2016, 16:50
Velmi rozsáhle dílo, které mně překvapilo tím, jak rychle jsem ho přečetl. Dobře napsaný a promyšlený dobrodružný thriller, který graduje do drtivého finále.
Prochy
  26. 4. 2013, 15:36
Když nepočítám příběh o Rambovi, který zná téměř každý, tak moje Morrellova prvotina. Jsem z knihy nesmírně nadšen, četla se neskutečně rychle i lehce, děj měl neskutečný spád, a vše zasazeno do prostředí bezpečnostních služeb - u mě trefa do černého. Navíc se čtenář dověděl něco o nožířském řemesle :). Osobně se ale bojím sáhnout po autorově jiném díle, ze strachu, že tuhle knihu nemůže snad nic překonat.
Sparki0610
  30. 12. 2012, 13:35
První kniha od tohoto autora, kterou jsem četla. Jsem opravdu nadšená, napínavý děj, který Vás nenechá se od knihy odtrhnout. Doporučuji.
Apolenka
  19. 1. 2012, 14:18
David Morrell opět nezklamal. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Strhující děj od začátku do konce.