Setba

Originální název: Saat

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3086-3

Knižní klub (2011) 978-80-242-3086-3 383

Paříž. Je sobota a téměř půlnoc, ale profesor Jerôme Frost z Univerzity Pierra a Marice Curiových jako obvykle ještě pracuje. Vtom do jeho laboratoře vniknou neznámí lidé a bestiálně ho zavraždí.

Mordparta vedená energickou Irène Lejeuneovou stojí před hádankou. Lze vraždu připsat na konto fanatických ekoteroristů, odpůrců genové technologie? Zaplatil profesor Frost životem své brizantní výzkumy? Nebo se stal obětí dramatu žárlivosti? Stopa totiž vede k lékařce Sylvii Harrisové, s níž se Frost setkal krátce před smrtí a která byla nalezena téhož dne ve svém bytě rovněž mrtvá. Vše nasvědčuje sebevraždě, dokud pitva neprokáže, že jde o vraždu. Má je oba na svědomí, jak se domnívá inspektorka Lejeuneová, Sylviin manžel Ethan Harris, úspěšný spisovatel?
Ethan Harris se ze všech sil snaží vypátrat pravdu a dokázat svou nevinu. Co znamená Sylviin zašifrovaný dopis na rozloučenou s biblickým citátem? Co Sylvie uschovala do tajné bezpečnostní schránky v Gibraltaru? Harris se noří čím dál hlouběji do neproniknutelné džungle a netuší, jak je jeho pátrání riskantní.
Také mladá novinářka Camille Vernetová podstupuje maximální nebezpečí, když se pustí do rešerší o pozadí vraždy profesora Frosta. Narazí při nich na machinace mocného agrárního koncernu, pro nějž profesor Frost prováděl experimenty. Mezitím v Africe vypukne záhadná nemoc a pronikne do Evropy... (Založil/a: al-ma)

Fran Ray Fran Ray
*??.??.1963

Peter.Melon
  8. 10. 2013, 8:15
Fran Ray znám jenom přes tuto knihu.Avšak není vůbec špatná.Je to skvělý detektivní román!Zkuste si jej přečíst také.
Saggi
  9. 10. 2016, 14:45
Poutavý příběh plný zvratů... Je až fascinující jak hlavní hrdina vždy ze všeho vyklouzne tak hladce :-D Kniha se čte velmi dobře, ale závěr mě trochu zklamal, čekala jsem od toho víc.... Každopádně doporučuji :)