Invisible

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3110-5

Knižní klub (2011) 978-80-242-3110-5 437

Píše se rok 1794 a válečná šalupa Jeho Veličenstva Invisible se účastní blokády francouzského pobřeží. Kapitán Richard Thickening je nejen skvělý námořník a dobrý velitel, ale též milovník vína i nákladného života a spíš sní o krásné madeirské vdově Jacqueline než o slávě Impéria. Rozkazem je vyslán chránit konvoj přepravující neznámý náklad a netuší, že se stává se svým bratrem lordem Weinworthem součástí spiknutí, jež pravděpodobně zamíchá politickým rozložením Evropy. A cestu mu zkříží dcera ďábelského piráta, podnikavá mladá dáma Camilla Carfaxová...

Napínavý román z časů odvážných námořníků, nelítostných pirátů a svůdných krásek je volně zasazen do kulis osmnáctého století, kdy stateční muži vyplouvali na oceán pouze „s plátem mědi mezi sebou a věčností". Při jeho četbě vás bude provázet praskání ráhnoví, trhání plachet, hukot mohutných vln, mořský příboj, řinčení zbraní, palba z děl i cinkot zlatých mincí z truhel plných pokladů. (Založil/a: al-ma)

janeicka
  5. 7. 2014, 11:47
K této knize jsem zprvu přistupovala s velkou nedůvěrou - žena autorka, navíc je žena i jednou z hlavních postav v příběhu z námořního prostředí. Naštěstí jsem byla velmi příjemně překvapena lehkostí příběhu, ale bez zbytečného patetismu. Prostě vtipný a svižný příběh, postavy zajímavé a sympatické, bez zbytečného romantického zakončení, jak bych třeba očekávala. Rozhodně mohu doporučit, skvělý román z námořního prostředí - velkým plusem je i poctivé studium autorky námořních termínů a pojmů, kniha mne velmi mile potěšila :-)