Heatová a žhavá odhalení

Heatová a žhavá odhalení Originální název: Naked Heat

Zoner press - 2011
ISBN: 978-80-7413-173-8

Zoner press (2011) 978-80-7413-173-8 290

Další detektivní příběh z pera Richarda Castla, spisovatele z oblíbeného televizního seriálu Castle na zabití (Castle).
Opět se potkáme se známým týmem detektivů z newyorského oddělení vražd známým z první knihy Heatová a vlna žáru. Detektiv Nikki Heatová spolu se svými kolegy bude tentokrát vyšetřovat vraždu známé novinářky. Složitý případ komplikuje fakt, že novinářka svými bulvárními články poškodila a pošpinila nespočet slavných sportovců, herců, zpěváků, politiků a různých ostatních celebrit. Fronta lidí s motivem je tedy dlouhá asi jako Velká čínská zeď, a jak to tak bývá, případ se s každou další stránkou více a více zamotává. Nikki navíc vyšetřování komplikuje člověk, který našel tělo zavražděné – Jameson Rook, se kterým se Heatová zná až moc dobře... (Založil/a: al-ma)

stepuli
  18. 2. 2014, 18:48
Hned na úvod - dost mě štve ten český překlad názvu. Já vím, jak jinak to přeložit, ale prostě to ztrácí celé to kouzlo a vtip. Jinak příběh je docela slabý. Do knížky jsem se pustila samozřejmě proto, že jsem fanoušek seriálu, jak jinak. Ale je to opravdu slabé. Pokud by Castle opravdu psal takto, tak si těch milionů asi tolik nevydělá.
Pajky
  1. 3. 2014, 21:54
Třetí a určitě ne poslední kniha od Richarda Castla, kterou jsem si koupil a přečetl. I když je fakt, že prvotní nadšení z příběhů detektiva Heatové je asi pryč. To nic nemění na tom, že jsem si příběh s chutí přečetl.