Cukr na nitku

Cukr na nitku Originální název: Cukr na nitku

Motto - 2011
ISBN: 978-80-7246-595-8

Motto (2011) 978-80-7246-595-8 276

Laskavé vzpomínání na vaření a jídlo v šedesátých a sedmdesátých letech. Ve své knize se autorka vrací do dětství, dob studií a dospívání. Nechá čtenáře nahlédnout do chodu netuctové domácnosti v době normalizace a barvitě zavzpomíná, co ji přivedlo k vaření, celoživotně největšímu koníčku.

S milým nadhledem vypráví, jak ji od kolébky ovlivňovaly nezdolné ženy předchozích generací, které si dovedly poradit v každé situaci, a také prozradí, k čemu je dobrý cukr na nitku. Co, jak a z čeho se vařilo, dokládá na 130 autentických dobových receptech, podle nichž si můžete uvařit například „sacher“ z kefíru, bůčkové placky, domácí debrecínku, socialistické špagety po milánsku či tříbarevnou buchtu. (Založil/a: al-ma)

Jaroslava Kadlasová Jaroslava Kadlasová
*??.??.1956

Mira
  24. 10. 2012, 7:52
Krásně se mi vzpomínalo,jak to tenkrát bylo.Zároveň jsem si toho spoustu vzpomínek oživila,které už byly zasunuty někde hluboko v paměti.Milé čtení.
mitulka
  19. 7. 2012, 21:45
Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a hned jsem věděla, že si ji musím půjčit. Při čtení se mi vybavilo hodně vzpomínek na to, jak jsem byla malá já a jak jsem pomáhala doma v kuchyni. Otisknuté recepty jsou zajímavé, určitě nezůstanou dlouho ukryté v šuplíku.
vilemina
  4. 11. 2012, 22:28
Díky, zdraví autorka. Připravuju pokračování...

V nejbližší době zvu na dvě autorská čtení s ochutnávkou:
8. listopadu od 17,30 v Jablonci n. N. v Knihkupectví Serius u Vladimíra
6. prosince od 17 hodin v knihovně Dejvice (pobočka MKP v budově Nár. technické knihovny)