Originální název: Kabalmysteriet

Albatros - 2003
ISBN: 80-00-01187-5

Albatros (2003) 80-00-01187-5 324
Albatros (1997)

Román s přemýšlením o životě a naší existenci v něm, příběh plný fantazie, dobrodružství a napětí, ale i poučení a údivu nad světem. Hrdinou je dvanáctiletý chlapec Hams Thomas, který se vydává s otcem napříč Evropou. Určeno čtenářům od 12 let. (Založil/a: jamalka)

PeťkaW.
  26. 3. 2013, 8:05
Tajemství karet je jeden z nejúžasnějších fantasy příběhů, jaké jsem kdy četla. Knihu jsem četla asi 3x, s odstupem několika let a vždycky jsem v ději našla něco nového a překvapivého, co jsem minule nepostřehla. Člověk tu musí hodně číst mezi řádky a domýšlet si, což mám ráda. Styl psaní je čtivý, děj dokonale zapletený a následně i umně rozpletený, jsou tu skvělé zvraty, které vás dokonale překvapí a hlavně - není to jen bezduché tlachání. Naopak, o knize můžete přemýšlet pořád dokolečka...
Srna
  4. 9. 2014, 17:54
Uhrančivě nádherný příběh, ve kterém se minulost slévá s přítomností i budoucností. Náznaky a symboly jsou na každém řádku. Tajemství karet mě svou strukturou a provázaností nejednou uchvátilo. Záhadné předměty, příběhy v příbězích, sny žijící vlastní životy a kdysi dávno vyřčená a zachycená sudba, že pasiáns je rodové prokletí...
Pets
  5. 6. 2013, 23:12
Gaarder je geniální spisovatel a Tajemství karet patří mezi jeho nejsofistikovanější díla. Škoda jen že nenapsal víc dospěláckých knížek.
optimistick
  1. 2. 2012, 14:48
Tato kniha je asi nejlepší ze všech filozofických knih pro mládež, co jsem četla. Neříkám, že jeho ostatní knihy nejsou výtečné, jen mým názorem je, že až u této knihy jsem mohla strávit hodiny a hodiny přemýšlením, co tím všechno chtěl říct, co všechno mi tím chtěl ukázat. A naučil mě jednu a to nejgeniálnější věc - číst mezi řádky. To je to proč ji miluji!
Lemon-ka
  25. 7. 2013, 12:49
Mít tak možnost ochutnat purpurovou limonádu a cítit meruňky ve vlasech. Krásná knížka. Obdivuji hlavu která tohle vymyslela.
kakamylka
  15. 11. 2011, 15:29
Opět nemůžu říct nic jiného než, že Gaarder je prostě úžasný spisovatel. I zde se setkáváme se záhadným rukopisem, který odhaluje tajemství (Sofiin svět, Dívka s pomeranči). Příběh mě vtáhl do světa fantazie prolínajícího se s přítomností a občas nebylo naškodu se trochu pozastavit nad úvahami po smyslu života. Opravdu doporučuji přečíst, popř. pořídit do domácí knihovny.