Blbnutí s Oscarem

Blbnutí s Oscarem Originální název: Blbnutí s Oscarem

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-00-02805-7

Albatros (2011) 978-80-00-02805-7 136

Je únor a všichni ve škole očekávají předmaturitní nápor. Jenže se stane něco neočekávaného – budova školy, která je v havarijním stavu, se musí okamžitě zavřít. Holky napadne, že by mohly tři týdny samostudia strávit opět na cestách. Jet do Irska na intenzivní kurz angličtiny se zdá být nejlepším využitím času. Možná se k nim přidají i Manuel, Kat a Rosťa. A tak pošesté trojlístek kamarádek balí bágly. Vztahy v partě však v cizině doznají bouřlivých změn, když jednoho z nich zasáhne naprosto nečekaná láska. Pomůže aspoň některým z kamarádů pochopit novou situaci život spisovatele a dramatika Oscara Wilda. Známý bouřlivák, dandy, muž radikálních názorů, kritik puritánské
morálky, kterému nic lidského nebylo cizí. Od jeho úmrtí uplyne 30. 11. 2011 sto jedenáct let. Ve společnosti byl vítán nejen pro svůj šarm, ale i jako vynikající, vtipný vypravěč příběhů. Což dokládá obliba jeho knih a divadelních her i v současnosti. Parta
českých studentů naráží v Dublinu na jeho stopy v mnoha situacích. (Založil/a: al-ma)

Ivona Březinová Ivona Březinová
*12.05.1964

cmuchal
  24. 11. 2014, 14:46
Kniha je psána jednoduše, řekl bych, že je určena stylově spíše pro mladé čtenáře. Hrdinové knihy jsou mi svými zájmy celkem blízcí, avšak chováním příliš ne. Autorka dokázala věrně popsat prostředí Dublinu a jeho okolí, že mě slušně navnadila, abych začal chystat v budoucnu výlet nebo tedy alespoň ochutnal Guinnesse, jehněčí maso a hlavně přečetl si Oscara Wilda!
Eame
  22. 8. 2014, 14:42
Před pár lety mě okouzlila první kniha této série a to Básník v báglu, netrvalo dlouho a mezi své čtenářské skalpy jsem mohla počítat i další díly této velmi zábavné řady, nevyjímaje Blbnutí s Oskarem. Nápad Ivony Březinové, spojit příběhy ze současnosti se životy slavných spisovatelů a spisovatelek a nenásilně tak dostat jejich příběhy do čtenářovy mysli, byl vskutku parádní. Dodnes nevím, která z šesti zajímavých knížek mi nejvíce přirostla k srdci - snad Blázniví donkichoti, jisté však, že se k ním budu vždy ráda vracet a s nadějí očekávat další pokračování.
Lopatka
  10. 7. 2012, 16:55
Tato kniha bylata nejlepší.Asi nejlepší kterou jsem kdy četla.A asi i všechny od Ivony Březinové budou!