Spící město

Spící město Originální název: Spící město

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1349-7

Fragment (2011) 978-80-253-1349-7 270

Čtyři sourozenci, nejstarší Kryštof, dvojčata Ema a Kristýna a malý Samuel, žili ještě donedávna docela spokojeně. Jednoho rána se ale probudili v hrozné situaci. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit úplně sami! Jak zjistili, usnuli všichni rodiče po celém světě. A co je ještě horší, malého Samuela jim unesl neznámý muž! Pro sourozence začíná každodenní boj ve světě ostatních dospělých, v němž mají velkou výhodu ti silnější, vychytralejší a bezohlednější. Zároveň ale poznávají, jak je důležité držet při sobě, pomáhat si a nedat se. Podaří se jim malého Samuela zachránit? A jak rodiče opět probudit?

Jedná se o nadčasový román, který je určen nejen dětem, ale i dospělým. (Založil/a: al-ma)

chazynka
  12. 3. 2014, 20:30
Začnu asi tím lepším :-) knížka byla dost čtivá, měla jsem ji přečtenou za pár dní, příběh byl i docela napínavý. Teď k tomu horšímu... I když se jednalo o děti, místy mi přišly až moc důvěřivé, i když je několikrát podvedly. Stále jsem čekala na nějaké vysvětlení, na nějaký zvrat v příběhu a dočkala jsem se akorát konce knížky. Konec přišel náhle bez vysvětlení příčiny usnutí (jasné, že to bude v dalších dílech), Samuel se z ničeho nic objevil... a já marně přemýšlím, jestli to byl tah autora, aby se prodávaly i další díly, kde bude nějaké rozuzlení, nebo zkrátka nevěděl, jak dál. Knížce bych spíš dala 50%, ale jde akorát 40 nebo 60 a na těch 40% to přece jen nebylo. Myslím, že s takovým námětem se dalo udělat více.
lenickaa
  27. 3. 2013, 0:51
Jako rodič jsem se dokázala vžít do pocitů těch děti, vřele doporučuji. Je to trochu na způsob Tmy od Ondřeje Neffa.
xoxogrznarka
like knize
NEJ NEJ NEJ
NikDisk
  20. 10. 2015, 17:17
Bohužel pro mě velice málo čtivá kniha. Pořád jsem jí musela odkládat a nemohla jsem se začíst. Konec byl na mě moc "rychlý". Doufám, že další díly budou čtivější.
thesteve
  26. 7. 2014, 14:55
První díl jsem si oblíbil, dokázal jsem si představit situaci a pocity těch dětí, když to bylo napínavé.