O prasátku Lojzíkovi / Barney the piglet

O prasátku Lojzíkovi / Barney the piglet Originální název: O prasátku Lojzíkovi / Barney the piglet

GoatyArt - 2011
ISBN: 978-80-260-0125-6

GoatyArt (2011) 978-80-260-0125-6 56

Lojzík by byl veselé a docela obyčejné prasátko, kdyby… jeho nos nepřipomínal spíše sloní chobot. Jeho krátkonosí sourozenci si ho kvůli tomu často dobírají a jemu samému je divné, proč se liší od ostatních a kdo je vlastně jeho opravdová rodina. Nakonec se v doprovodu kamaráda, vrabce Čeperáka, odváží na dobrodružnou výpravu až do ZOO, kde se seznámí se spoustou zvířátek, získá spoustu zkušeností a také cenné poučení o tom, že nezáleží na tom, jak vypadáte, ale na tom, jaký jste uvnitř a co umíte. Může se tak vrátit na statek a začít spokojený život se svou rodinou a svými přáteli.

Půvabná knížka výtvarníka Pavla Ondrašíka (jenž je podepsán mimo jiné pod úspěšným animovaným filmem Kozí příběh) s textem Táni Rybenské však nenabízí jen čtivý příběh s poselstvím a obrázky, které se jistě budou líbit nejen dětem. Je celá psána dvojjazyčně – česky a anglicky – a na každé straně je zvýrazněno jedno české slovo či jeden český výraz a jeho anglický ekvivalent (na konci jsou tyto dvojice shrnuty ve slovníčku). A tak může být i milou a nenásilnou pomůckou pro výuku angličtiny. (Založil/a: al-ma)

teite
  28. 7. 2015, 16:12
Moc hezká knížka, u které jsem se i zasmála. Jen ten úplný závěr s proradným šerifem mé čtyřleté dítě nepochopilo, ale vysvětlili jsme si to :-)