Temný ráj
Originální název: Ask and the answer
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7462-007-2

Jota (2011) 978-80-7462-007-2 396

Druhá kniha trilogie Chaos.

V této knize se z nepřátel stávají přátelé a z přátel nepřátelé. Tempo není tak zběsilé jako v knize první, nicméně čtenáři se stejně svírá žaludek. Okolnosti nutí Todda k činům, které by nikdy předtím nedělal, a začíná tak poněkud ztrácet sám sebe. Věci přestávají být černé a bílé, přičemž odstíny šedi mohou být velmi nebezpečné. Jedno však o Toddovi víme – je silný. A v jádru dobrý. Na tom se nemůže nic změnit. Nebo snad ano? Příběh Todda a Violy vás opět zcela uchvátí. Snaha dvou mladých lidí po opětovném shledání v podmínkách krutého, nelidského světa se knihou vine jako červená nit. Milovníci dobré sci-fi se budou těšit na další pokračování této svižné a imaginativní série. (Založil/a: kati2818)

Patrick Ness Patrick Ness
*1971

Magyana
  13. 2. 2015, 10:18
Lepší pokračování slušného prvního dílu.
Více postav knize rozhodně prospělo, zvláště když jsou tak dobře vykreslené.
Rozdělení obyvatelstva na dva tábory (Otázka a Odpověď) nic dobrého nepřinese, jen Todd nám byl nucen trochu dospět a postavit se na vlastní nohy (no hurá). Violiny kapitoly možná nebyly tak šokující, ale poskytly pohled na celý konflikt z druhé strany. Když vidíte vůdce Otázky a vůdce Odpovědi, musíte mít pocit, že ať tak či tak, nevyhraje nikdo...
Jsem zvědavá, jak to Patrick Ness rozčísne v závěru trilogie.
Lucianna
  26. 8. 2015, 0:59
Musím přiznat, že se mi tento díl líbil také strašně moc, ale ne už tak moc, jako ten první, který se řadí mezi mé oblíbené. Patrick mě zase tak nadchnul, že jsem se sotva dokázala odtrhnout od příběhu. Když jsem byla na návštěvě u své tety na 4 dny, tak mi strašně chyběla tato kniha, protože jsem ji zapomněla doma. Když jsem přišla domů, tak jsem to napravovala. I když jsem byla v polovině sfoukla jsem to za pár hodin, páč je to hrozně čtivý a příběh strašně rychle utíká. Těším se na další díl! Jen se nechci rozloučit s hrdinama, páč jsem si je strašně moc oblíbila a pořád očekávám jejich první polibek. (Malý vzkaz pro Leeho z knihy: Trhni si! (:D)) Taky se mi líbilo to, že ve druhém díle se autor rozhodl na oba pohledy, což miluju!
Ange014
  19. 10. 2012, 20:25
Překvapivě jsem se s Violou neztotožnila tolik jako s Toddem, proto mě její pasáže tolik nebavily, každopádně stále naprostá dokonalost. Snad nebyl moment, kdy by se něco nedělo. Skvěle napsané ,,nové" postavy, hlavně oba Prentissové.
safety
  29. 5. 2012, 10:57
Musím souhlasit s předchozím komentem..tento druhý díl je mnohem lepší než ten první, je akčnější, zajímavější a je i z pohledu Violy a to je velmi příjemná změna, bo Tod mi uplně tak moc nesedí, zatímco ona je skvělá. Jestli jste někdo překousal jedničku a už se vám moc do dvojky nechtělo, tak to určitě udělejte :)
Elizabeth-Blain
  19. 3. 2012, 13:32
Mnohem lepší než první díl ( a i ten byl výborný). Ale Temný Ráj, byl skvělý. Obzvlášť, když nám Patrick dal možnost vidět věci nejen Toddovýma očima, ale i Violinýma :)
Plus, byla jsem nadšená Toddovou změnou-Patrick to vystihl zkrátka přesně.
margarethcross
  21. 12. 2015, 13:18
Proklínám tě Patricku! Zajímalo by mě, kolik myslíš, že do tebe míním vrazit ještě peněz,hm?
Po tom, co jsem si vytrpěla u prvního dílu, kolik slz jsem prolila a kolik úsilí jsem vložila do toho, abych náhodou někoho nezabila jen z podezření, jsem si musela projít tímhle zrovna v době, kdy jsem musela dělat všechno okolo, jen nebyl čas na to něco si přečíst. Po nocích shrbená s bludičkou nad knihou musím jen říct: "Stálo to za to!"
Nervy jsem měla v kýblu! Od začátku čekáte, že něco přijde a vy víte co, ale zvraty byly podlé a nečekané, takže jsem se sakra přemáhala, abych nezačala číst odzadu.
Rozhodně neuděláte chybu!
AndysSsek
  12. 6. 2014, 22:39
Souhlasím s předchozími komentáři, druhý díl byl rozhodně lepší jak první, který mě až tolik neoslovil, byť jsem mu dal 4*, jelikož jsem nevěděl, že to tímto způsobem vygraduje. Od začátku do konce se pořád něco dělo, děj ubíhal a já chtěl, ale zároveň nechtěl, aby byl konec knihy, chtěl jsem vědět, jak to dopadne. Moc se mi líbí styl psaní, kdy je děj psán jednou z pohledu Violy, podruhé z pohledu Todda. Skvělý díl.