Opravdu opravdu velké otázky o prostoru a čase

Opravdu opravdu velké otázky o prostoru a čase
Originální název: Really really big questions about space and time

Fortuna Libri - 2011
ISBN: 978-80-7321-591-0

Fortuna Libri (2011) 978-80-7321-591-0 83

Čas a proměnlivost vesmíru jsou skutečné záhady. Zajímá vás, kdy vesmír začal, jak ho měříme nebo z čeho vlastně je? A kde se vlastně vzal čas? Zkuste se zamyslet. Napadlo vás, že je vaše tělo v něčem podobné hodinám? Zalistujte touto zábavnou knihou otázek a odpovědí a hned vám přijde svět zajímavější. Už jste se sami sebe zeptali, jaká jsou tajemství hvězd, superhvězd i mléčné dráhy? Víte, co je to veleobr? Nebo vás více zajímají mimozemšťané? Záhady vesmíru nám nejsou známé od počátku, co si asi mysleli lidé dříve? Seznámíte se s největšími osobnostmi a průkopníky vesmírného vědění. Zjistíte, že je věda báječná a i jak myslet jako vědec. Není snazší způsob, jak zjistit, čeho všeho jsme součástí. Dívejte se na noční nebe s vědomím, proč je tak tmavé.
Kniha otevírá dveře k tajemství života na Zemi i ve vesmíru, který naši Zemi obklopuje.

ilustrace: Nishant Choksi (Založil/a: al-ma)