Originální název: Kapky rosy

ISBN: 978-80-7222-848-5

Víkend (2012) 978-80-7222-848-5 285
Víkend (2009) 978-80-7222-631-3 285
Víkend (2004) 80-86891-01-1 285

Skončit úspěšně druhý ročník střední školy, mít v ruce vysvědčení a před sebou dva měsíce volna, lenošení a léta s příslibem nových zážitků... Co víc si přát! Sympatická a trochu nesmělá Karolína si ani víc nepřeje. Na rozdíl od svých kamarádek, které vyráží na tramp, se těší na příjemný klid trávený s knížkami a ostatními koníčky společně s rodiči a mladší sestrou na chalupě. O tom, že tyhle prázdniny rozhodně nebudou nudné, se přesvědčí záhy - tím spíš, že na nedaleké zřícenině starého hradu pracuje parta zajímavých brigádníků - a především jeden z nich Karolíně pořádně zamotá nejen hlavu, ale i její předchozí představy o dokonalém princi... Prázdninový román o letních touhách, snech, láskách a ne vždy jednoduchých cestách k dospělosti.

moonchild
  8. 10. 2013, 13:00
Tahle kniha patří mezi ty lepší.Líbí se mi že se příběh odehrává na hradě a né někde ve městě.Zřícenina hradu je zajímavé místo.
MiriamBlahova
  5. 2. 2016, 13:36
Knihu jsem četla jako "náctiletá" a ani teď v dospělosti nemám problém s oddychovým počteníčkem paní Lanczové. Musím přiznat, že tuhle knihu jsem milovala. Prázdniny, hrad, mladá láska. Přála jsem si být na jejím místě a zažívat to, co hlavní hrdinka. Perfektní kniha pro mladé! Kdybych ji teď měla doma a nečekalo by na mě tolik knížek, které jsem ještě nečetla, rozhodně bych si ji s chutí přečetla znovu.
Wajny
  17. 10. 2014, 12:00
Krásná místy až tajemná knížka od paní Lanczové. Ze začátku mi trochu vadilo počínání hlavní hrdinky Karolíny, ale když se začala stávat více sebevědomou, začala mi přidat sympatičtější. Postava Matěje je úžasná, čekala jsem, jaké bude jeho tajemství. Měla jsem pár tipů, ale netrefila jsem se. Tahle knížka vystihuje přesně to, že o lásku se musí bojovat a oni dva opravdu bojují. 5*
Adris
  15. 8. 2013, 10:13
Nejkrásnější ze všech Lanczovek. Tato a Hořká chuť lásky jsou knihy, které čtu stále dokola i po tolika letech.