Ďáblova pevnost

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Brokilon - 2011
ISBN: 978-80-7456-064-4

Brokilon (2011) 978-80-7456-064-4 447

Dobrodružství kapitána Báthoryho (3)

Třetí díl cyklu Dobrodružství kapitána Báthoryho. Po útěku z benátského zajetí si kapitán Báthory a jeho přítel, kozák Voronin vyslouží přízeň chorvatského bána Nikoly Zrínského a slíbí mu svou účast na trestné výpravě na nepřátelské území, ale nejprve musí pomoci mladému šlechtici Gradovičovi. Cesta je zavede do Ďáblovy pevnosti, jediného místa, kde mohou zlomit smrtící kletbu. Hrozí však i nebezpečí odjinud... (Založil/a: Newls)

LadysR2
  3. 7. 2016, 16:54
No pro mě byl třetí díl mírným zklamáním.
Pár zbytečných míst by se tu našlo, které bych klidně vynechal a vůbec mi kniha místy nějak nedržela pohromadě.
Na druhou stranu, když už se něco dělo, tak to stálo opravdu za to. A posledních cca sto stran je luxus.
Sumasumárum kniha stojí za přečtení, ale pro mě nejslabší Báthory.
Jsem zvědav na čtvrtý díl.
Zlatokrt
  13. 1. 2013, 18:45
Závěrečný díl nezklamal. Vřele doporučuji všem příznivcům autora, i když už hrdina nebrání slovanská božstva, ale křesťanství a i když už nejsou hlavní zbraní meče, ale křesadlové pušky. Šermu si i tak člověk užije dosytosti, nemluvě o tom, že pro někoho jako já, kdo má s dějepisem spojené pouze nepříjemné vzpomínky, jsou Červenákovy knihy docela zajímavým důvodem, proč se o dané době pokusit dozvědět víc.