Z domu a zahrady

Z domu a zahrady
Originální název: Z domu a zahrady

Baobab - 2011

Baobab (2011)

Velký starý dům se zahradou, dvě děti, Matěj a Hanka, táta a máma. Malé příběhy, pozorování, křehká dětská fantazie, vzorky a výseky všedních dnů, koloběh ročních období, myši, zahrada, pěstování dýní, půda, schovávačky, hádky, strach a především domov... Obyčejné věci, které se dětským pohledem stávají neobyčejnými.

Text Olgy Černé inspirovaný vlastním dětstvím a ilustrovaný, přesněji vyšitý, Evou Volfovou vystihuje drobné radosti dětského života na venkově, který se nám zdá být tak důvěrně známý. Princip "dívání se" a "objevování", nacházení místa ve vlastní rodině, radost ze společných dnů, jsou hodnoty charakterizující pocit rodinného štěstí. Olga Černá ho umí popsat se vší vážností i lehkostí, stejně jako Eva Volfová umí - svým typickým "trochu křivým" způsobem - vyšít do hadříčků kousky svých dní. Ze spolupráce obou autorek vzešlo dílo jemné, postavené na zachycení drobných radostí, a zároveň pevné a trvalé - vytvořily ostrov normálního rodinného štěstí, který by každé dítě mělo zakusit. (Založil/a: al-ma)