Potížistka

Potížistka Originální název: Potížistka

Víkend - 2008
ISBN: 978-80-7222-567-5

Víkend (2008) 978-80-7222-567-5 301

Většina lidí míří na prázdniny někam, kde může prožít nové zážitky, lásky a dobrodružství. Osmnáctiletá Šárka, hlavní hrdinka nové knihy, to má přesně naopak - přijíždí na prázdniny domů s nepříliš radostnou vyhlídkou a nemá jiný cíl než se psychicky zotavit z předešlého vztahu, nasbírat síly, uklidnit se. Do Nížan, rodné vesnice, ji nic netáhne. Poslední tři roky strávila víceméně mimo domov a nemá zde ani žádné staré přátele, proto je dost překvapena, když objeví nové. Díky bývalé spolužačce se seznámí s místní partou, a protože do ní patří i někteří velmi zajímaví kluci, prázdniny se nečekaně rozjedou a Šárce se daří zapomínat na staré křivdy, tím spíš, když společně s partou vyrazí na tramp. Nic ale není jednoduché - a jak se ukáže, nějakého kostlivce ve skříni má kde kdo! Najít ztracenou rovnováhu a nezavařit si další maléry dá dost práce a ne vždycky se zadaří. Natož když potíže jsou venku i uvnitř a jsou typy, které je přímo přitahují. Román o lásce a přátelství a také o tom, že není dobré být sám - i když mezi lidmi.

MolkoZuzka
  23. 8. 2012, 19:50
Lenka Lanczova doprovázela moje dospívání, ale tak před třemi, čtyřmi roky jsem ji číst přestala. Při poslední návštěvě knihovny jsem se rozhodla trochu nostalgicky vrátit v čase a vybrala jsem si právě potížistku. Lanczova napsala spoustu knih a v nich byla spousta hrdinek, ale já se nejvíc našla právě v této. Podle mě nejlepší kniha od Lenky Lanczové... :-)
calamity-jane
  23. 1. 2014, 10:19
jako oddechová literatura dobrý :) a dokonce konec překvapil, čekal jsem takový ten typický slaďák že On pochopí, že Ona za to stojí a tak se teda změní k lepšímu, Ona že zapomene na všechno špatné co prožila a budou spolu šťastní do té doby, než se rozejdou a ono ne :)
Ellis147
  4. 5. 2011, 9:18
Tato kniha mě velmi zaujala, a také jsem si ji oblíbila.Spisovatelka nám ukazuje, jak může být život těžký a jak nebýt právě tou zmíněnou potížistkou.
Wajny
  23. 12. 2015, 11:22
Netradiční Lanczová - konec se úplně vymykal, čekala jsem, že všechno skončí šťastně, ale ne vždy jsou všechny konec šťastné. 5*
lennyd
  2. 1. 2013, 6:55
Tato kniha se docela dobře čte - zvlášť, pokud je venku kolem -20° mrazu. Představa horkého léta, čundru a tak dokáže v tomto počasí docela potěšit. Navíc mi Šárka - ač se povětšinu času snaží tvářit nevrle - přišla jako docela sympatická holka. Co mne určitě ale překvapilo, byl docela drsný konec - na knihy Lenky Lanczové hodně nezvyklý, a celkově bych si dovedl představit k této knize i pokračování. Vzhledem k démonům, které Šárku trápily "před tím", tak "potom" musí být už fakt psycho...
Kookky
  16. 2. 2011, 10:34
L. Lanzová umí napsat knížku o 300 stranách, na kterých se nic nevyřeší a hlavní hrdinka odjíždí z prázdnin na tom zkruba stejně, jako když jela tam. Nic to ovšem nemění na tom, že je to čtivé.