Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech

Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech Originální název: Česká služka aneb Byla jsem au-pair po dvaceti letech

Albatros - 2011
ISBN: 978-80-00-02839-2

Albatros (2011) 978-80-00-02839-2 157

Hlavní hrdinka, kterou už známe z předchozí knihy Česká služka aneb Byla jsem au-pair, zestárla o dvacet let. Je léto, její tři děti dorostly do věku, kdy nechtějí trávit prázdniny s maminkou, a naplánují si vlastní program. Ačkoli si vždy myslela, že ji bude těšit samota, teď je jí smutno. Krize středního věku udeřila. Jak je možné, že jí náhle chybí malé děti, jejich brekot a vztekání? Situaci se rozhodne řešit svérázným způsobem. Rozhodne se opět vyrazit za hranice... (Založil/a: al-ma)

marta-b
  20. 11. 2014, 12:00
Autorce se povedlo dost výstižně popsat, jak se člověk cítí jako au-pair v Anglii :o) Můžu posoudit, protože jsem jsem si tím taky prošla. Sice ne takhle ve zralém věku jako ona, ale ono se toho asi moc s věkem nezmění. Líbilo se mi, jak líčila běh anglické domácnosti a popsala charaktery tamních dětí. Trochu mě na závěr knihy nebavilo, že se z Londýna vydala do Skotska, ale jinak zto bylo fajn čtení. Oddechovka a určitě nutnost pro toho, kdo se na roli au-pair teprve chystá.