Leningrad

Originální název: Leningrad

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-947-3

Jota (2011) 978-80-7217-947-3 466

Osmého září 1941, jedenáct krátkých týdnů poté, co Hitler zahájil operaci Barbarossa, byl obklíčen Leningrad. Obležení se nepodařilo prorazit dva a půl roku a během 872 dní blokády ve městě zahynuly dva miliony lidí. Pokud by město padlo, zřejmě by historie druhé světové války a dvacátého století vypadala jinak.

V knize Leningrad autorka poutavě popisuje celou blokádu i to, co jí předcházelo. Široce čerpá z rozhovorů s pamětníky a deníkových zápisků účastníků bojů a obléhání z obou stran, oficiálních memorand, hlášení a jiných zdrojů. Vychází také z nově otevřených sovětských archivů, které jí umožňují odhalit závoj nad skutečností, jímž realitu města zakrývala po dlouhou dobu sovětská propaganda. (Založil/a: al-ma)

Anna Reid Anna Reid

estrellita
  18. 6. 2012, 20:56
Skvěle napsaná knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout! Člověk si těžko dokáže představit, co zažívali lidé během blokády Leningradu...malá vada na kráse bylo opravdu hodně překlepů a chyb v tisku...čtivý obsah knihy to ale vyvážil, takže pro zájemce o téma vřele doporučuji!:)
jirka77
  6. 4. 2014, 8:32
Opravdu skvělá kniha ve které autorka popisuje blokáu Leningradu 1941-1944 a její zbytečné oběti ,díky špatné evakuaci a zásobování a ktomu ješte popravy vlastních občanů.Velmi zajímavá a poučná kniha i díky vytažkům z deníků obyvatel Leningradu.