Honza králem

Honza králem
Originální název: Honza králem

Státní nakladatelství dětské knihy - 1956

Státní nakladatelství dětské knihy (1956)
Státní nakladatelství dětské knihy (1953)
Vyšehrad (1948)

Veršované pohádky pro děti

Za spolupráce básníka a výtvarníka vznikla veršovaná barevně ilustrovaná pohádka, jež podává dětem v nové formě známý již starý obsah: příběh o Honzovi, který díky statečnosti a dobrotě osvobodil princeznu a celé královské město od zlého draka a za odměnu dostal princeznu a celé království.

Ilutroval Václav Karel (Založil/a: mvesper)

Jurčíková Jarmila
  28. 9. 2013, 20:29
Zdravím INU,KNÍŽKU ZNÁM TAKÉ JSEM ROČNÍK 1956 .Moji rodiče mi ji koupili a Není co dát do talíře....znají i mé děti...Už ji nemám,ale chtěla bych ji koupit poraďte jak?děkuji.
INA
  22. 12. 2011, 15:11
Knížku jsem dostala v roce 1956 a hned jsem si ji zamilovala, později moje děti a dnes již i malá vnoučata, znají celé pasáže zpaměti. Vnuk prvňáček byl v létě na chalupě s námi - babičkou a dědou, a když jsem si před příchodem listonošky s mým důchodem posteskla, už aby tady byla, že musím na nákup, abych mohla vařit, pohotově zarecitoval úvodní verše :"Není co dát do talíře, chalupa je bez halíře....". Myslím že tato knížka se bude v naší rodině dále předávat a stále bude oblíbená.