Strach

Strach Originální název: Fear

Deus - 2008
ISBN: 978-80-87087-17-6

Deus (2008) 978-80-87087-17-6 160
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1993)

Profesor Lowry soužen malárií, s níž se domů vrátil z Yucatanu, záhadně ztratil čtyři hodiny svého života, které se snaží dlouho a zoufale nalézt. Abstraktní zosobnění jeho podvědomých pocitů ho však varují před poznáním toho, co vlastně hledá: „Nalezneš-li své ztracené čtyři hodiny, zemřeš..." Něco daleko hlubšího, co je zároveň protipólem těchto pocitů, hájících pudy sebezáchovy, ho však nabádá, aby ztracený čas rozhodně našel... (Založil/a: jamalka)

jehlaspichlas
  9. 11. 2016, 21:41
Kniha se četla rychle, protože byla skvělá, jak román s bezvadnou pointou snad ještě lepší byla pridaná povídka k pidirománu s ještě lepším sic mírně předvídatelnou ale dobrou pointou, kde nechyběla dynamičnost ani emoce, které lidstvo trápí od úsvitu doby kamenné.
Politre
  5. 2. 2012, 16:17
Knihu jsem kupoval v antikvariátu, i proto jsem možná od ní nečekal moc. Komu se líbí psychologický horor neváhejte. Ne každý se možná prokouše přes počáteční stránky, ale ten konec za to vážně stojí. Jen opravdu u minima knih mi po přečtení poslední stránky bušilo srdce překvapením. Není to boží kniha a nečekejte od ní žádné zázraky, ale pokud přistoupíte na autorovu hru nebude litovat pročteného času.