Jako v pavučině

Originální název: Entangled

Nava - 2011
ISBN: 978-80-7211-388-0

Nava (2011) 978-80-7211-388-0 243

Hlavní hrdinkou je sedmnáctiletá středoškolačka Grace, která se probudí v bílém pokoji a poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic jiného než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla navždy zapomenout. (Založil/a: al-ma)

Cat Clarke Cat Clarke

LeaLea
  3. 5. 2013, 17:35
Knížka má spíš zklamané ohlasy, ale já se s nimi neztotožním. Jako v pavučině jsem přečetla za odpoledne, a to se mi nepodaří často. Oceňuju nápad, vykreslení postav i celkem zajímavý způsob servírování děje. Knížka má slabiny. Je to nudný jazyk, hluchá místa (což je v tak útlé knížce skoro hřích) a poměrně průhledná milostná zápletka. Tušila jsem, jak to bude s Natem, snad od samého začátku, kdy se na scéně objevil. Navzdory tomu mě to od čtení neodradilo, naopak jsem trnula, kdy a jak to celé vyvrcholí. Hlavní hrdinku si asi jen tak někdo neoblíbí, ale ani proti tomu nic nenamítám. Konečně žádná introvertní oběť. Za sebe příběh doporučuju.
Lucianna
  18. 12. 2014, 15:51
Nechápala jsem, nechápu a nepochopím. Beru ne vědomí, že se chtěla zabít, ale co nepochopím je kdo je Ethan? Nevím. Když jsem četla recenze na tuto knihu, měla sice blbé ohlasy, ale nenechala jsem se odradit od ní. Byly zmínky o Ethanovy, ale nebylo vysvětleno kdo to je. Byla v kómatu to ano, ale co to měla společného sní ? Ráda bych dala více hvězdiček než jsou dvě, ale tato kniha si je ani nezaslouží. Jednak blbým a prokouknutým děje až po styl psaní, který byl do nebe volající a prosící o pomoc.
silvaren
  18. 8. 2014, 8:45
Myslím, že je to dobrá knížka a určitě stojí za přečtení. Snaha zjistit, co se vlastně stalo, vás žene kupředu, a proto je trochu škoda, že vztah mezi Grace a Nathem je objasněn lehce za půlkou. Závěrečné rozuzlení mi přišlo lehce banální, přesto dávám kvůli výborně zvládnutému psychologickému vývoji Graciny postavy 80%.
Babsi
  18. 5. 2012, 21:21
No nevím čím to je, ale když mi kamarádka tuto knihu doporučila, tak říkala, že do mě každá stránka překvapí. Hm, už od poloviny knížky jsem tušila, jak je to s Grace její kámoškou a Natem. Jediné co mě překvapilo byl konec, ale jinak nic moc..