Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Rebel

87%
4 20
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Rebel Originální název: Rebel

Nejnovější vydání:
BB art - 2011
ISBN: 978-80-7461-008-0
Počet stránek: 367
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2011) 978-80-7461-008-0 367

1. část čtyřdílné kroniky občanské války

Příběh Seveřana Nathaniela Starbucka, který se na počátku války Severu proti Jihu ocitl na jižanském území a z vděčnosti k Washingtonu Faulconerovi, který mu zachránil život, vstoupil do jeho pluku, takže se vydal do boje proti vlastním lidem, mezi jiným i svému otci.
Nathaniel Starbuck, syn známého bostonského kazatele, zaníceně kážícího proti otrokářství a domáhajícího se podrobení vzpurného Jihu, se řízením osudu na jaře 1861, na počátku občanské války v USA, ocitne v Richmondu, hlavním městě rebelie. Před potupným ztýráním ho zachrání otec jeho přítele, také studenta semináře v Yale, a Nathaniel z vděčnosti vstoupí do jižanské armády. Na Jihu se zamiluje do krásné dívky dost pochybných mravů. Postupně v sobě odhaluje zcela jiné vlastnosti, než jaké v něm chtěl pěstovat jeho neúprosně přísný otec. Místo kněze se stává vojákem a stále častěji se dopouští hříchů, kterých se pod vlivem rodinné výchovy dříve děsil. Po první velké bitvě, v níž Jižané vítězí, se stává plnoprávným příslušníkem armády Konfederace. Kniha líčí nejen jeho příběh, ale i poměry v odštěpenecké Virginii na počátku šedesátých let devatenáctého století. (Založil/a: al-ma)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Daniel IV
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 9. 2015, 19:14
Příběh je vláčnější a akce tu není tolik, na kolik jsme například u Sharpovek zvyklí. Válka teprve začíná a tak očekávám eskalaci napětí a bojů v dílech následujících.
M.Hynecek
40% 40% 40% 40% 40%
  10. 12. 2014, 13:59
V této knize se skoro nic neděje. Od začátku se děj táhne jak med a po 200 stranách si říkáte: "Kdy už začnou? Kdy už bude nějaká bitva, spor, rvačka v hospodě, nebo aspoň něco?" Jediný spor během těchto dvou set stran tak opět vzniká kvůli, sice asi hezké, ale dost nesympatické, holce "rozhoďnožce".
Když jsem se rozhodoval, jestli dám dvě, nebo tři hvězdičky, bylo pro mne podstatné vykreslení samotné bitvy. Chvílemi jsem si myslel, že snad ani nečtu Cornwella. Rozhodně ne stejného, který mistrně popisuje bitvy v sérii o Sharpovi (Hlavně bitvy u Assaye a Traffalgaru). Také mě dost rušilo, když jsem uprostřed bitevních scén (nejen u nich, ale v podstatě po celou knížku) musel dokola přemýšlet, ke komu patří všichni ti lousianské, newyorské, virginské, karolínské, pensylvánské, massachusettské, atd. pluky. Místy jsem se musel zastavit a přemýšlet kdo na koho vlastně útočí. Kronice dám ještě šanci a zkusím Zrádce. Potom se rozhodnu, jestli má cenu v sérii pokračovat.