Noc plná lží

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

XYZ - 2011
ISBN: 978-80-7388-556-4

XYZ (2011) 978-80-7388-556-4 306

Je pátek odpoledne před koncem pracovní doby a před kriminalisty Richardem Krauzem a jeho parťákem Chosém je vidina příjemného víkendu. Zničehonic je povolá na poradu policejní ředitel a pověří je neodkladným případem: vraždou prostitutky, jíž má být zkompromitován syn prezidenta republiky. Je těsně před novými prezidentskými volbami a sebemenší skandál, natož takovýto, je nežádoucí. Krauz a Chosé mají na vyřešení tohoto superchoulostivého případu pouhých 24 hodin a jsou ke své práci vyděračsky přinuceni prezidentskou ochrankou, která jim nadiktuje, jak mají postupovat. Dvojice detektivů má ovšem na tuto kauzu jiný názor a řeší jej po svém a s pomocí nečekaných spojenců z místního podsvětí. A náhodná vražda se změní v dramatický souboj jejich důvtipu se silnou politickou mocí, jež chce gangstersky zvrátit řízení státu. (Založil/a: al-ma)

vladislaus
  9. 2. 2016, 11:51
Perfektní 24hodinovka. Děj neustále běží kupředu, bez hluchých míst. Jedna z nejlepších autorových knih. Už jsem jich přečetl 8 včetně této a mám jisté srovnání.
ondrasek
  11. 2. 2015, 18:20
Tak tohle byla detektivka jak víno, jsem z ní prostě nadšený.
Na rozdíl od jiných knih tohoto žánru je zde jako přidaná hodnota obrovská dávka humoru, kterýžto používá hlavní dvojice detektivů při konverzaci mezi sebou, svými kolegy, nadřízenými či vyšetřovanými.
Dávám plný počet a brzy na shledanou, Richarde Krauzi.
tomdra
  6. 11. 2014, 14:12
Jako vždy je i tato kniha od Dominika Dána super detektivka. Od začátku až do konce velmi napínavej příběh. Pokaždé po přečtení se už těším na další jeho detektivku.