Tajemství mistra Botticelliho

Tajemství mistra Botticelliho Originální název: Botticelli secret

Víkend - 2011
ISBN: 978-80-7222-759-4

Víkend (2011) 978-80-7222-759-4 382

Florencie vypadá jako klenot a páchne sírou... Krásná Luciana Vetra je známou postavičkou barvitého polosvěta Florencie patnáctého století. Pracuje jako prostitutka a občas si přivydělává jako modelka malířů. Když má pózovat Botticellimu pro obraz La Primavera, cítí se polichocená a nadšená. Ale jen do chvíle, kdy se malířovo chování prudce změní a Sandro ji pošle domů bez honoráře. Luciana mu ze vzteku sebere miniaturu nedokončeného obrazu... a vzápětí zjistí, že kdosi neváhá zabíjet, jen aby náčrt dostal zpět. Když kolem Luciany začnou umírat její nejbližší přátelé, obrátí se o pomoc k jedinému muži, kterého její půvaby nechávají chladným: k novici Guidovi della Torre z kláštera Santa Croce. Guido a Luciana spolu prchají z Florencie a putují devíti městy renesanční Itálie v zoufalém úsilí rozluštit „šifru mistra Botticelliho“ dřív, než s jejich životy skoncuje neúnavný úkladný vrah v šatech malomocného. Tajemství mistra Botticelliho s neodolatelně drzou vypravěčkou a hlavní hrdinkou v jedné osobě je strhujícím příběhem o smrtelně nebezpečných spiknutích, prastarých tajemstvích a nezničitelné lásce. (Založil/a: al-ma)

Marina Fiorato Marina Fiorato

Ariko
  22. 2. 2016, 13:17
Já osobně tomuto říkám - Brown po italsku :) Moc pěkná kniha, která mě udržela v napětí až do samého konce. Navíc romantická zápletka nebránila rozvoji děje a byla velmi decentní :) Jen se obrňte - hlavní představitelka je prostitutka od dvanácti let, takže její slovník mnohdy není vůbec vybraný....
Více v recenzi na blogu