Theodore Boone

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fortuna Libri - 2011
ISBN: 978-80-7321-598-9

Fortuna Libri (2011) 978-80-7321-598-9 265

Třináctiletý Theodore Boone je kluk jako každý jiný, ale v něčem se přece jen od svých vrstevníků liší: má zvláštního koníčka, kterému věnuje každou volnou chvilku. Theodora zajímá vše, co se točí kolem soudních procesů. Sleduje dění v soudní síni, snaží se napomoci vyšetřování, zkoumá důkazy i výslechy svědků. Své závěry konzultuje s rodiči, kteří jsou – jak jinak – právníci. Někdy ale pátrá na vlastní pěst. Tak tomu je i v kauze vraždy paní Duffyové. Vše se zdá jasné až do chvíle, kdy Theo odhalí svědka, o němž nikdo neměl ani zdání. Přesvědčí jej, aby šel svědčit k soudu, zvrátil průběh procesu a pomohl sejmout obvinění z nevinného člověka? (Založil/a: al-ma)

ČtenářH
  5. 1. 2015, 18:53
Tato knížka mě jako menšího velice bavila. Po létech, když jsem si chtěl zopakovat děj dvou předchozích dílů před přečtením třetího, mi trvalo několik desítek stránek než jsem se začetl, ale pak jsem přečetl všechny díly se stejnou vervou jako dříve.
QUASTER
  16. 1. 2013, 15:11
Je to opravdu pro mládež.A to ještě tak do patnácti let.Theodore je kříženec Káji Maříka a Mirka Dušína.Příběh opravdu naivní.Knihu jsem si koupil omylem,protože od Grishama vše rovnou kupuji,bohužel jsem současně koupil i Únos,který je na přibližně stejné úrovni.Ale,jak Káju,tak Mirka jsem v dětství "baštil",takže 80%,coby QUASTER třináctiletý.