Návrat ke Genesis

ISBN: 80-86459-04-7

Dobra (2003) 80-86459-04-7 461
Dobra (2001)

Vydalo nakladatelství Dobra.
V knize autor přezkoumává starodávná učení ve světle nejnovějších vědeckých objevů - a odkrývá úchvatná, dosud neuveřejněná fakta, zpochybňující to, v co se ohledně naší planety a druhu tradičně věří. Neuvěřitelná odhalení jsou doložena novými vědeckými objevy.
Zecharia Sitchin
... americký orientalista a lingvista ruského původu. Mládí prožil v Palestině, kde se naučil hebrejštině a dalším indoevropským a semitským jazykům, studoval klínopis a zejm. Starý zákon, dějiny a archeologii Blízkého východu na Londýnské univerzitě, nyní žije v New Yorku. Jako dějepisec starověkých národů a mezopotamských kultur, Summerů, Akkadů, Semitů je jedním z mála současných učenců na světě, který umí číst a překládat nejstarší texty úsvitu lidských dějin, dochovaných nám v podobě piktografického a klínového písma na hliněných tabulkách. Je členem Amerického sdružení pro pokrok ve vědě, Americké orientální společnosti, Severoamerické společnosti pro středovýchodní studia a Izraelské výzkumné společnosti....
Právě na základě studia nejstarších sumerských textů vyslovil své teorie (nebo spíše přesvědčení) o vzniku naší sluneční soustavy a planety Země, o existenci tajemné planety Nibiru, která zachycena ve sluneční soustavě vrací se po protáhlé eliptické dráze jednou za 3600 let, o tom, že právě z této planety před zhruba 450 000 lety přišli na Zemi mimozemšťané, sumersky Annunaki, kteří dali pomocí genetických manipulací základ vzniku dnešního lidstva - člověka Homo Sapiens Sapiens (stvoření Adama).
I pro nás je alespoň jeden ze základních historických pramenů běžně dostupný. Je jím kniha knih - Bible, jejíž přítomnost v knihovně a povšechnou znalost pokládám u vzdělaných lidí za samozřejmost. Zkusme ale bibli číst jako historický dokument, popisující (mnohdy ne právě srozumitelným způsobem) realitu, tedy události, které se v hluboké minulosti skutečně odehrály.
Zecharia Sitchin podává jednoznačné a ucelené vysvětlení toho, na co Erich von Däniken upozorňoval.
Jeho myšlenky mají logiku a vše jako mozaika do sebe nádherně zapadá. Jedno je ale zřejmé: je zde stále plno spekulací a hypotéz, i když nové vědecké poznatky a objevy (zejména z astronomie, archeologie geologie i moderní genetiky) dávají Sitchinovi v mnohém za pravdu. (Založil/a: vladislaus)