Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mlha nad Pendlem

57%
3 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mlha nad Pendlem
Autor:
Originální název: Mist Over Pendle

Nejnovější vydání:
BETA Dobrovský - 2011
ISBN: 978-80-7306-485-3
Počet stránek: 480
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 8x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BETA Dobrovský (2011) 978-80-7306-485-3 480

Půvabná a inteligentní rusovláska Margery žije po matčině smrti u své starší sestry Prudence a bratra Richarda, v jejichž domácnosti vládne řád a přísnost. Puritánské prostředí volnomyšlenkářskou dívku nesmírně svazuje a ona bytostně touží po svobodě, volnosti a rozletu, ale zejména po tom, aby se nemusela přetvařovat a podřizovat nesmyslným požadavkům a příkazům starších sourozenců. Jelikož nemá žádné věno, nevypadají příliš nadějně ani vyhlídky na sňatek. Ale nakonec se na ni usměje štěstí, neboť je pozvána na panství do Lancashiru ke svému vzdálenému bratranci Rogeru Nowellovi, venkovskému šlechtici a zároveň královskému soudci, který řeší nejen malicherné sousedské spory… Nad krajem kolem divokého lesa zvaného Pendle, především v oblasti Rough Lee, totiž visí neproniknutelná tíživá mlha přinášející s sebou sérii prapodivných, nevysvětlitelných úmrtí. A v temném 17. století, prosyceném pověrami a tmářstvím, lidé snadno uvěří, že za jejich neštěstí, neduhy, pohromy a nemoci mohou čarodějnice – ženy, jichž jediným pánem je ďábel. Roger s vydatným přispěním Margery, která mu prokáže účinnou službu nejen jako zapisovatelka u soudu, ale též jako zdatná pomocnice při vyšetřování zločinu, musí odhalit skutečného pachatele… (Založil/a: malc8k)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Kele De
40% 40% 40% 40% 40%
  20. 4. 2015, 17:52
Tady jsem si musela gratulovat, že jsem knihu získala v LK za pouhých 29,- Kč. Důvod, proč jsem se donutila ji přečíst až do konce byl asi divný - zoufalství, zoufalství z toho, že by to tento týden byla už druhá kniha, kterou bych naprosto otrávená odložila:) Nevím, zda je na vině autor či překladatel, ale děj mě neupoutal a doba, do které autor svůj příběh zasadil neodpovídala obrázku, který se mi snažil předložit. Časté opakování slov i krátkých vět, rádoby kokentní hovory, které byly prosty veškeré koketérie a vtipu mi moc také nedodaly. No, jsem ráda, že to mám za sebou a knihu ráda věnuji dál, protože v knihovně by mi na ni jen sedal prach - číst znovu ji v úmyslu rozhodně nemám
stepuli
100% 100% 100% 100% 100%
  10. 1. 2015, 14:31
Knížku jsem přečetla jedním dechem. Schválně jsem si předem nečetla obsah knížky a čekala jsem o čem vlastně bude. Prvních pár stránek mě popravdě vyděsilo, potom s příchodem strýčka na scénu začal dobrodružný román a když se navíc objevila detektivní zápletka, nemohla jsem se už vůbec odtrhnout. Znáte ten pocit, když si říkáte, že ještě dvě stránky a pak už vážně zhasnete a jdete spát a najednou jste o dvacet stránek dál? Tak tohle byl přesně ten případ.