Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Černý lotos

88%
4 18
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Černý lotos Originální název: Black Lotus

Nejnovější vydání:
Metafora - 2004
ISBN: 80-86518-79-5
Počet stránek: 431
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 4x v oblíbených
v přečtených 30x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2004) 80-86518-79-5 431

Uličkami plnými čajoven, příkrých střech a barevných lampionů se táhne dým. Kdesi hlasitě vyzvánějí na poplach. Hoří!!! K požáru se sbíhají, samurajové sedají na koně - vítejte v Japonsku sedmnáctého století!
Tentokrát však nelehl popelem obyčejný dům, ale malý dřevěný domek stojící na pozemcích náboženského řádu, sekty Černého lotosu.
Na tom by nebylo nic divného, kdyby v ohořelých troskách nebyla nalezena tři mrtvá těla a opodál jedna dívka v bezvědomí. Jmenuje se Haru a žije v klášterním sirotčinci, ale zdá se, že ji postihla ztráta paměti - neví, jak se u ohně ocitla, nemá tušení, co dělala předtím. To by samo o sobě nebylo tak zlé, kdyby to zní ovšem nedělalo hlavní podezřelou.
A protože v jedné z obětí je posléze poznán vrchní policejní velitel Ojama, pověří šógun vyšetřením jeho smrti svého věrného samuraje Sana Ičiróa. Sano brzy zjistí, že tentokrát nevraždily plameny, ale někdo jiný, a oheň měl jenom zakrýt stopy jeho hrůzného díla. Do práce se s ním vrhá i jeho tvrdohlavá, bystrá manželka Reiko, přestože nyní už by se měla starat spíš o jejich malého synka. Zatímco Reiko však podezřelou tvrdošíjně brání, Sano je přesvědčen o její vině. Reiko tvrdí, že sekta je spolkem zločinných šílenců, Sano trvá na tom, že jsou nevinní. Každý z nich začíná pátrat na vlastní pěst. Vzduch jiskří a manželé se odcizují.
Reiko věří, že zfanatizovaní mniši pod vedením svého mistra, charismatického Anrakua, vraždí a mučí lidi, ale nedaří se jí to dokázat. Její přítelkyně Midori však dostane nešťastný nápad. Aby Reiko pomohla, ale hlavně aby udělala dojem na mladého samuraje Hiratu, tajně se vloudí do Černého lotosu.
Události se ale řítí jedna za druhou. Kdosi zabije ministra chrámů a svatyní i jeho ženu. Podezřelou dívku Haru, kterou dal Sano mezitím uvěznit, v žaláři někdo brutálně zbije a znásilní. Sano konečně začíná pochybovat. Zoufalá Reiko se ho snaží přesvědčit, že musí ze spárů sekty zachránit alespoň Midori. Do svatyně táhne armáda samurajů... (Založil/a: feinri)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 9. 2014, 16:32
Jedna z trošku slabších článků serie, ale i přes to zůstávám příznivec a dále každý rok vyhlížím následující díl.
Gallienus
80% 80% 80% 80% 80%
  24. 10. 2015, 19:16
Obsahuje spoiler spoiler Je pravdou, že autorka staví příběh stále na stejných základech a někdo by mohl říct, je to příliš schématické, ale zatím mi to nevadí... Oblíbil jsem si Sana i Reiko a nejen je, Laura Joh Rowland má navíc dar v kvalitním vykreslení všech postav příběhu, zde byla zápletka vcelku prostá, těžko mě mohla něčím překvapit, přesto jsem knihu přečetl s chutí. Od maximálního hodnocení mě odradil opět závěr... Jakkoliv je mi jasné, že Anrakua byl šílenec(jak jinak nazvat člověka s komplexem boha), tak silně pochybuji, že by dal Reiko prostor a čas ovlivnit Haru, přišlo mi to překombinované a nereálné, někdy si myslím, že v jednoduchosti je víc krásy. Tato vada mě však neodradí od dalších dílů.
Bernadette
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 8. 2015, 13:45
Ačkoli už to začíná být celkem ohraná písnička (záhadná vražda, potíže při vyšetřování, házení klacků pod nohy od vysoko postavených členů bakufu, hrozba smrti a ztráty cti, pokud se případ uspokojivě a včas nevyřeší, odhalení, že vražda je jen začátkem celostátní hrozby, konflikt manžel versus manželka, povinosti versus cti a tak...) ale tady byl námět celkem zajímavý, takže se to dalo...