Jak vybudovat a posílit sebedůvěru

Jak vybudovat a posílit sebedůvěru
Originální název: Jak vybudovat a posílit sebedůvěru

Grada - 2007
ISBN: 978-80-247-1352-6

Grada (2007) 978-80-247-1352-6 254

Jak se nám daří ve studiu či práci, v lásce, blízkých i formálních vztazích, ale i ve sportu – vlastně téměř ve všem, o co se snažíme – souvisí s tím, jak se díváme sami na sebe, jaké máme sebevědomí, sebedůvěru. Výzkumy ukazují, že malá sebedůvěra (projevující se negativním pohledem na sebe) souvisí s řadou potíží, mezi které patří například deprese, sebevražedné myšlenky, poruchy příjmu potravy, sociální fobie, manželská nespokojenost, problémy v práci. Pokud si uvědomujete, že máte některý z těchto problémů, a je vám jasné, že malá sebedůvěra mu předcházela, je tato kniha určena vám. Autor vás zde seznámí s různými přístupy, jak změnit svůj vnitřní svět tak, aby jste byli schopni postupně zvyšovat svoji sebedůvěru. Jednotlivé kapitoly a příběhy vám ukáží, jak problémům se sebedůvěrou porozumět, pomocí cvičení si vyzkoušíte nové způsoby, tentokrát už sebevědomého chování. (Založil/a: al-ma)

Ducii
  1. 1. 2017, 15:41
Zatímco mnohé knihy nabízí obecný návod, jak si zvýšit sebevědomí a sebedůvěru a předkládají obecné teorie, v této knize je spoustu konkrétních cvičení, které by člověk měl dělat, aby se mu to podařilo. Kdo tedy ví, co by měl dělat, ale nedaří se mu přijít, jak vlastně na to, pak by měl sáhnout po této knize a pokusit se jít podle návodu. Jako úplný úvod do problematiky bych ji ale nedoporučila, přijde mi, že existují knihy, které onu obecnou teorii o špatných, nápravných a pozitivních programech vykreslují pochopitelněji.