Palác Dračího krále

Palác Dračího krále Originální název: The Dragon King's Palace

Metafora - 2005
ISBN: 80-7359-000-X

Metafora (2005) 80-7359-000-X 386

Zalistujte stránkami a ocitněte se s námi v exotických krajích a v dávných časech, v Japonsku 17. století...
Sano Ičiró, samuraj a ctihodný vyšetřovatel šógunova dvora, klidně spí, ale jen do té doby, než ho uprostřed noci vzburcuje strašná zpráva. Jeho milovaná žena putující s šógunovou matkou k posvátné hoře Fudži byla unesena! Celá situace je o to horší, že s nimi cestovala i manželka nejvyššího komořího Janagisawy, Sanova zapřisáhlého nepřítele, a Reičina těhotná přítelkyně Midori.
Sano musí vynaložit veškeré své pátrací, diplomatické a strategické schopnosti, a ještě čelit nelibosti a rozmarům svého nejvyššího pána. Šógun mu totiž nepokrytě vyhrožuje smrtí, pokud uvězněná rukojmí okamžitě neosvobodí. Zločinec, který to má celé na svědomí, si podle staré legendy říká Dračí král a dělá, co může, aby svému zlověstnému jménu dostál.
Zatímco však Sano pracně skládá střípky nelehké mozaiky, jeho odvážná a chytrá Reiko podnikne riskantní pokus všechny osvobodit.
Milostná vášeň, nebezpečí, napětí a exotika, to všechno dýchá ze stránek románu, kterým nás talentovaná autorka již poněkolikáté zve do časů, kdy čest platila víc než život, kdy samurajské meče byly ostré a nabílené tváře urozených dam krásné jako měsíc nad jezerem.
Dobrodružství, intriky, láska a smrt provázejí sympatického hrdinu Sana životem, aby ho po všech protivenstvích nakonec vždycky nechaly zvítězit... (Založil/a: feinri)

Ariko
  13. 9. 2014, 17:34
Velmi napínavý díl, kdy jsem sama netušila jak se zachová paní Janagisawa. Opět hned putovala do mé soukromé knihovny a určitě se k ní opět vrátím.