Není cesty zpátky

Není cesty zpátky Originální název: Nie mehr zurück in dieses Land

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-2994-2

Knižní klub (2011) 978-80-242-2994-2 320

Název: Není cesty zpátky - Výpovědi očitých svědků o listopadových pogromech v roce 1938
Sestavili: Gerhardtová Uta, Karlauf Thomas
Dosud neznámé svědecké dokumenty o pogromech v Německu v listopadu 1938! Napsali je v letech 1938-1940 němečtí Židé, jimž se podařilo uprchnout před nacistickým terorem do USA. Svou bezprostředností a autentičností jde o jedinečné zprávy, jež vypovídají o hrozivé a strachem naplněné atmosféře, která poznamenala všední dny Židů v třetí říši v oněch listopadových dnech. (Založil/a: IOIOIO)

Claire27
  26. 5. 2016, 0:18
Jedná se o velmi výjimečnou knihu. To, co se dělo během křišťálové noci a zakrátko po ní, nesmí být nikdy zapomenuto. Je až neuvěřitelné, jaká zvěrstva jsou lidé schopni provádět. Všechna svědectví jsou napsána realisticky, syrově. Někoho potkal lepší osud, jiného horší. Avšak každému zůstal šrám na duši, který dává najevo právě tímto svědectvím. Velmi dobře se to četlo a proto mi nezbývá nic jiného než knížku doporučit.