Originální název: Winds of War

BB art - 2001
ISBN: 80-7257-655-0

BB art (2001) 80-7257-655-0 822
Magnet-Press (1995)

Historicko románová sága, velmi poutavě na příbězích smyšlených osob popisuje skutečné události. (Založil/a: Temisr)

vladislaus
  2. 10. 2013, 19:42
Na knize se mi líbily hlavně paměti německého generála Roona, osudy Henryho rodiny byly zajímavé jen na začátku. Později mne příběh začal nudit.
23.44
  6. 6. 2016, 20:48
Je to nesmírně zajímavé, plynulé a srozumitelné čtení. Pohled na válku z několika stran, okem současníků a v době, kdy mediální možnosti byly z dnešního pohledu pravěké.
Misachan
  14. 7. 2013, 10:43
Společně s druhým dílem - Válka a vzpomínky - to nejlepší, co jsem četl o druhé světové válce. Úžasný náhled do mentality lidí žijících v moderní společnosti třicátých let, kteří nevěří, že něco tak nelidského se vůbec může ještě stát. Vztahy, politika, boj. Knihu skvěle oživují fiktivní vzpomínky vysokého neměckého důstojníka, které nabízejí zajímavý náhled na boje druhé světové války z pohledu německých vojáků.