Sněhová císařovna

Sněhová císařovna Originální název: The Snow Empress

Metafora - 2008
ISBN: 80-7359-152-6

Metafora (2008) 80-7359-152-6 344

Jsme v Japonsku roku 1699...
Na Ezogašimě, studeném severním ostrově, který dnes známe pod jménem Hokkaidó, se děje něco podivného. Tamní místodržící, pán Macumae, nepřijel do hlavního města složit povinný hold šógunovi. Neodpovídá na listy, poslové se od něho nevrátili. Na radu svého potměšilého bratrance, pána Macudairy, vyšle šógun na dalekou plavbu komořího Sana, aby zjistil, jak se věci mají, a zjednal pořádek.
Sano však nemá jedinou myšlenku na odjezd. Postihla ho totiž strašlivá tragédie: někdo unesl jeho osmiletého syna Masahira. Vzápětí ovšem vyjdou najevo nečekané skutečnosti a vypadá to, že obě záležitosti spolu souvisejí. Zmizelý hoch je údajně držen právě na Ezogašimě.
Japonská loď se Sanem, jeho ženou Reiko a jejich přáteli však na nehostinném pobřeží ostrova ztroskotá a všichni se nečekaně stanou zajatci. Zdá se, že pán Ezogašimy zešílel, a jako beze smyslu masakruje místní obyvatelstvo. Kdosi totiž zabil jeho domorodou milenku a vše nasvědčuje tomu, že nešťastníka ovládá její duch! Sano se nabídne, že výměnou za život a svobodu zločin vyřeší a odhalí vraha. S Reiko se současně pokoušejí nalézt svého ztraceného syna. Nad hlavou se jim ale stahují mračna palácových intrik, rasové nenávisti a mstivých mrtvých. Mrazivé pustiny Ezogašimy nevydávají svá tajemství snadno... (Založil/a: feinri)

Ariko
  16. 11. 2014, 17:30
Opět příjemné počtení, ale tentokrát mě děj natolik nezaujal. Možná mrazivá atmosféra plná sněhu nedokázala rozehřát moje literární nadšení :)
Gallienus
  21. 5. 2016, 13:34
V tomto příběhu si Rowlandová pomůže trochou mysticismu a nadpřirozena, barvitě popíše místní domorodce na Hokkaidó a svým způsobem si jejich kultury cení více než té japonské. Sano, Reiko a spol. jsou opět vystaveni ohrožení života a při hledání Masahira zažívají nejedno zklamání...
Nechci tvrdit, že se mi to nelíbilo, nicméně bylo to jak na houpačce, slabší okamžiky střídají ty lepší, některé scény mě přímo dokážou rozesmát, třeba ta jak Hirata skočí z mola na odplouvající loď vzdálenou 20m, pevně doufám, že to byl omyl překladatele..., nebo samotné ztroskotání, kdy přežijí jen Sano a jeho blízcí, zatímco celá flotila vezme za své.
I přes tyto malá škobrtnutí v příběhu se vždy těším na další díl a Sanův nový případ.