Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Sněhová císařovna

78%
4 13
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Sněhová císařovna Originální název: The Snow Empress

Nejnovější vydání:
Metafora - 2008
ISBN: 80-7359-152-6
Počet stránek: 344
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 5x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Metafora (2008) 80-7359-152-6 344

Jsme v Japonsku roku 1699...
Na Ezogašimě, studeném severním ostrově, který dnes známe pod jménem Hokkaidó, se děje něco podivného. Tamní místodržící, pán Macumae, nepřijel do hlavního města složit povinný hold šógunovi. Neodpovídá na listy, poslové se od něho nevrátili. Na radu svého potměšilého bratrance, pána Macudairy, vyšle šógun na dalekou plavbu komořího Sana, aby zjistil, jak se věci mají, a zjednal pořádek.
Sano však nemá jedinou myšlenku na odjezd. Postihla ho totiž strašlivá tragédie: někdo unesl jeho osmiletého syna Masahira. Vzápětí ovšem vyjdou najevo nečekané skutečnosti a vypadá to, že obě záležitosti spolu souvisejí. Zmizelý hoch je údajně držen právě na Ezogašimě.
Japonská loď se Sanem, jeho ženou Reiko a jejich přáteli však na nehostinném pobřeží ostrova ztroskotá a všichni se nečekaně stanou zajatci. Zdá se, že pán Ezogašimy zešílel, a jako beze smyslu masakruje místní obyvatelstvo. Kdosi totiž zabil jeho domorodou milenku a vše nasvědčuje tomu, že nešťastníka ovládá její duch! Sano se nabídne, že výměnou za život a svobodu zločin vyřeší a odhalí vraha. S Reiko se současně pokoušejí nalézt svého ztraceného syna. Nad hlavou se jim ale stahují mračna palácových intrik, rasové nenávisti a mstivých mrtvých. Mrazivé pustiny Ezogašimy nevydávají svá tajemství snadno... (Založil/a: feinri)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Ariko
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 11. 2014, 17:30
Opět příjemné počtení, ale tentokrát mě děj natolik nezaujal. Možná mrazivá atmosféra plná sněhu nedokázala rozehřát moje literární nadšení :)
Gallienus
80% 80% 80% 80% 80%
  21. 5. 2016, 13:34
V tomto příběhu si Rowlandová pomůže trochou mysticismu a nadpřirozena, barvitě popíše místní domorodce na Hokkaidó a svým způsobem si jejich kultury cení více než té japonské. Sano, Reiko a spol. jsou opět vystaveni ohrožení života a při hledání Masahira zažívají nejedno zklamání...
Nechci tvrdit, že se mi to nelíbilo, nicméně bylo to jak na houpačce, slabší okamžiky střídají ty lepší, některé scény mě přímo dokážou rozesmát, třeba ta jak Hirata skočí z mola na odplouvající loď vzdálenou 20m, pevně doufám, že to byl omyl překladatele..., nebo samotné ztroskotání, kdy přežijí jen Sano a jeho blízcí, zatímco celá flotila vezme za své.
I přes tyto malá škobrtnutí v příběhu se vždy těším na další díl a Sanův nový případ.