Víťa Malejev ve škole i doma

Víťa Malejev ve škole i doma
Originální název: Viťa Malejev v škole i doma

Státní nakladatelství dětské knihy - 1963

Státní nakladatelství dětské knihy (1963)
(Založil/a: mosem)

xerdsfsd
  11. 5. 2014, 6:58
Mně osobně se kniha nezdá prosycena ničím jiným než dětskou bezelstností a nejraději mám tu část o chovu bílých myšek v domácnosti. Prozrazené tajemství bohužel neznám, a pokud má stejné hrdiny , celkem bych si ho přečetla
olla
  6. 12. 2013, 22:34
pro charlie.vlčák: trochu jste to popletl, v této knize není nic o líhnutí kuřat podomácku, tyto příhody se odehrávají v knize nazvané Prozrazené tajemství a ani už nevím, zda šlo o tytéž postavy. Ve Víťovi je opravdu návštěva cirkusu, která hlavní hrdiny inspiruje k vycvičení pejska, aby počítal. Mně osobně se líbilo, jak se Víťa učil matematiku a Šiškin ruštinu. Kniha vznikla za stalinské éry a je tou dobou dost prosycena.
charlie.vlcak
  4. 1. 2012, 17:05
Kniha popisuje drobné příhody žáka základní školy Víti Malejeva a jeho kamaráda Šiškina (matně si vzpomínám na návštěvu cirkusu...). Později se kluci doslechnou něco o líhnutí kuřat z vajec, sestrojí líheň, seženou vejce a nějaké vědomosti - a na konci knihy se opravdu vylíhnou kuřata.