Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Úvahy na prahu tisíciletí

80%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Úvahy na prahu tisíciletí Originální název: Úvahy na prahu tisíciletí

Nejnovější vydání:
Nakladatelství Lidové noviny - 2011
ISBN: 978-80-7422-117-0
Počet stránek: 96
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 17x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Nakladatelství Lidové noviny (2011) 978-80-7422-117-0 96

Původně rozhlasové fejetony, jimiž Tomáš Halík oslovoval v letech 2000-2002 své posluchače v ranním vysílání stanice BBC, meditativní úvahy k významným církevním svátkům v průběhu roku (od adventu, přes Vánoce, Velikonoce, Letnice ke Všem svatým a Památce zesnulých), poznámky k historickým událostem (Francouzská revoluce, 11. září 2001) a úvahy k dalším mezníkům duchovního a občanského života (čin Jana Palacha, 25. únor, sv. Cyril a Metoděj, Jan Hus, osobnost svatého Václava) jsou v tomto svazku uspořádány podle ročního koloběhu. Tak vznikla pozoruhodná dokumentární výpověď o morálním půdorysu našeho života, o duchovní a společenské atmosféře na počátku milénia. (Založil/a: borntolive)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Dadzi
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 12. 2012, 19:46
... knihu jsem přečetl asi za hodinu! Takže o čtivosti není zrovna pochyb... úvahy jsou velmi osvěžující a nezabředávají do zbytečných detailů a nepodstatností. Na druhou stranu, možná právě tím kniha trošku ztrácí na výpovědní hodnotě, protože se valí jen po povrchu všech řešených problémů! I přesto ale doporučuji přečíst, člověku to osvětlí některé prvky naší historie a kultury, nad kterými by se nezamyslel buď vůbec, nebo jen pod mediálním tlakem našeho dnešního světa!
Apneator
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 1. 2014, 8:34
Tuto útlounkou knihu lze, co se objemu týče, přečíst během jedné cesty do práce a z práce. Její obsah si ovšem zaslouží hlubší meditaci nad autorovými myšlenkami, které vyvádějí ze stereotypů chápání důležitých křesťanských svátků během roku. Za nejlepší kapitolu považuji úvahy na Palachovou obětí. Nelze si ale nevšimnout, že vzhledem k původnímu určení těchto textů, je tato kniha v intelektuální rovině spíše lehkou váhou oproti jiným autorovým publikacím. Kniha je doplněna opravdu krásnými a vkusnými ilustracemi.