Tajemství tudorského dvora

Originální název: Secrets of the Tudor Court

BETA Dobrovský - 2011
ISBN: 978-80-7306-487-7

BETA Dobrovský (2011) 978-80-7306-487-7 412

Děj historického románu zavádí čtenáře ke dvoru Jindřicha VIII., kam nastupuje jako dvorní dáma mladistvá, dětsky naivní Mary Howardová, dcera vlivného, ambiciózního vévody z Norfolku, a stává se nedobrovolně součástí rafinované hry o moc v nejvyšších kruzích. Spoluprožívá zásadní dramatické události v politické sféře, jež se odrážejí v osudu šesti žen Jindřicha VIII., a je svědkyní proměny renesanční vladařské osobnosti v krutého tyrana. Mary usiluje o vysvobození z údělu daného příslušností k významému šlechtickému rodu a zároveň o lásku a mateřské štěstí. (Založil/a: Rominka)

Nijura
  26. 2. 2013, 15:56
Nevím,čím to je, ale teď je najednou velká "hromada" knih zabývající se dobou Tudorovců. Tahle kniha patří k těm lepším počinům, protože s ní čas utíká rychleji.
bojovnicka
  8. 6. 2012, 12:26
Historické romány mám velmi ráda a tento byl můj první z prostředí Anglie. Děj byl poutavý, čtivě psaný a člověk se dozvěděl i zákulisní informce z období vlády Jindřicha VIII. Za mě 80%.