Podej mi ruku, Radko!
Originální název: Podej mi ruku, Radko!

Víkend - 2009
ISBN: 978-80-7222-612-2

Víkend (2009) 978-80-7222-612-2 205
Víkend (2000)
Víkend (1994)

Předcházející díl se nazývá Počkej na mě, Radko!, na knihu navazuje Pojď se mnou, Radko!

Radka Stachová, studentka druhého ročníku obchodní akademie, má všechno, co si může dívka jejího věku přát: prima rodiče, dobrou kamarádku, skvělého kluka a vztahy se spolubydlícími na internátě i ve škole se také krásně urovnaly. Všechno by bylo ideální, kdyby... Kdyby Pavel nebyl tak daleko a mohli se vídat častěji! Dopisy jsou sice fajn, jenomže nějak nestačí. K tomu všemu na sebe oba ještě trochu žárlí a o nedorozumění není záhy nouze. Nepomůže ani magický motýl, kterého si Radka nechá vytetovat na rameno, a když se do města přistěhuje mámina vdaná kamarádka se synem, studentem medicíny Erikem, a obě rodiny společně stráví dovolenou ve Španělsku, Radka pozvolna zjišťuje, že po světě běhá víc zajímavých kluků... Vydržet, věrně čekat a dostát svým slibům je najednou tak těžké, stejně jako jsou těžká rozhodnutí, která Radku čekají.

Ajinka126
  12. 5. 2014, 13:25
Toto pokračování je jen jakýmsi mostem, kterým se od úvodního prvního dílu přejde k nejlepší knize z této trilogie a to je Pojď se mnou, Radko!