O smyslu bytí

O smyslu bytí Originální název: The Meaning of It All

Aurora - 2007
ISBN: 80-7299-026-8

Aurora (2007) 80-7299-026-8 131

Kniha obsahuje tři přednášky z roku 1963, proslovené na Washingtonské univerzitě, v nichž se Feynman neobracel na studenty a vědce, ale na laickou veřejnost. Světoznámý fyzik se zamýšlel nad vztahem vědy, filozofie a náboženství, nad tím, jak nejistota hodnot a jejich kritérií ovlivňuje naše vyhlídky do budoucnosti, a připomněl, že největší hrůzy byly vykonány právě nesprávným pochopením fylozofických idejí. Čtenář se dozví, co si Feynman myslel o "věcech veřejných", pozná jeho občanské názory i to, jakou roli přisuzoval kráse a umění v lidském životě, sleduje jeho postřehy o společnosti, úvahy o konfliktu mezi vědou a náboženstvím, o míru a válce - prostě o všem co zajímalo tohoto nevšedního vědce i občana. (Založil/a: feinri)

Martin
  24. 9. 2015, 1:51
Těžko hodnotitelné. Je to do určité míry zajímavé, ale myslim, že na danou tematiku lze najít lidi, kteří toho mohou říct více.
wroclav
  11. 12. 2015, 22:15
Nejslabší z knih co jsem od Feynmana četl. Docela se těším, až nějaký filozof, či religionista napíše traktát z teoretické fyziky , řekl bych že to bude podobně přínosné (druhá část).