Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Radost z poznání

87%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Radost z poznání Originální název: Pleasure of Finding Things Out

Nejnovější vydání:
Aurora - 2003
ISBN: 80-7299-068-3
Počet stránek: 336
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 15x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Aurora (2003) 80-7299-068-3 336

Třináct esejů a rozhovorů s Richardem Feynmanem, jedním z největších teoretických fyziků, nositelem Nobelovy ceny (1965), amatérským malířem a hudebníkem, vynikajícím člověkem a myslitelem, zahrnují široký okruh témat od vzpomínek na práci na atomové bombě za 2. světové války, vizionářský esej (1955!) o budoucí miniaturizaci elektroniky, přes objasnění tragédie kosmické lodě Challenger (1986) až po obecné úvahy o hodnotě vědy, jejím vztahu ke kultuře a náboženství a vlivu na společnost vůbec. (Založil/a: feinri)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Martin
100% 100% 100% 100% 100%
  2. 10. 2015, 16:15
Asi poslední kniha (v pořadí pátá), kterou si od Feynmana přečtu. Zbytek jeho děl je na moji fyzikální znalost příliš odborný... obávám se, že ani "Šest snadných kapitol" nebude výjimkou.

Tato kniha je souborem přednášek, rozhovorů z novin a časopisů, ale (bohužel) také kapitol z ostatních Feynmanových knih. Protože jsem už četl "Snad ti nedělají starosti cizí názory", "To nemyslíte vážně, pane Feynmane", "O smyslu bytí" a "Neobyčejná teorie světla a látky" možná více než 50% celého obsahu knihy mi byl už známý - a to nejen obsahově, ale i stylisticky, protože tyto kapitoly byly prostě překopírovány.

Proč tedy hodnotím knihu 5*? Protože podle mě podává nejucelenější obraz o životě a díle R. Feynmana. Zároveň si místy uchovává i vtip, se kterým byly napsány předešle autobiografie. Nové informace, které kniha oproti ostatním nabízí, jsou většinou publicistického charakteru, takže jsou velmi čtivé.

Celkově se mi více líbilo "To snad nemyslíte vážně pane Feynmane!", ale chcete-li si něco o Feynmanovi přečíst, pochopit jakým způsobem přemýšlel a zároveň poznat, co vše se za 69 let života nechá stačit, pak je tato kniha přesně tím pravým.