Neposílejte mi už žádné dopisy

Neposílejte mi už žádné dopisy

Maťa - 2012
ISBN: 978-80-7287-159-9

Maťa (2012) 978-80-7287-159-9 368

Obsáhlý výbor poezie předního amerického básníka Allena Ginsberga, zakladatele literárního hnutí beat generation. Kniha obsahuje jak básně notoricky známé (Kvílení, Kádiš), tak i básně dosud v češtině nepublikované. Výbor Neposílejte mi už žádné dopisy podává ucelený přehled padesátileté Ginsbergovy tvorby v rozmezí let 1947 - 1997. Kniha je doprovázena autorovými ilustracemi. (Založil/a: waltrk)

Preambule
  22. 12. 2015, 16:24
Pět ódy na genialitu autora se mi jeví jako zbytečné, proto hodnotím hlavně zdařilost výběru básní do tohoto souborného vydání. Básně jako cesta autorovým životem od mládí až do pokročilého stáří. Výbor plný emocí, modliteb, záznamů z večírků, vzpomínek a života jako takového. Výbor radostí, smutků, zážitků, lásek a sexu jednoho (ne)obyčejného člověka.
Při čtení této knihy se spolu s Ginsbergem modlíte za lepší svět. Čtení tohoto výboru je prostě zážitek.
A velké, VELKÉ dík za objevení mě předtím neznámého Kadiš.