Originální název: Souhvězdí Labutě

ISBN: 80-7222-053-5

Víkend (2009) 80-7222-053-5 238
Víkend (2002)
Víkend (1998)

Mirka Součková, hlavní hrdinka románu, má v kapse závěrečné vysvědčení z deváté třídy, přijetí na střední školu jisté a před sebou dva nejsladší měsíce v roce. A to, že je tráví doma, jí vlastně vůbec nevadí: s oběma staršími bratry je vždycky o zábavu postaráno a čtyřčlennou partu teď už bývalých deváťaček nemůže nic rozházet... To si ovšem myslí jen do doby, než ospalé letní městečko ožije příjezdem filmového štábu, který v prostředí loveckého zámečku a zámecké zahrady natáčí novou filmovou pohádku. Holky zkouší projít konkurzem a zpříjemnit si prázdniny aspoň maličkou rolí v komparzu, pokukují po hercích, a pořád se něco děje. Setkání s Alexem, někdejším kamarádem z dětství, Mirku rozhodí nejvíc. Alex sice za tu dobu dospěl a zmužněl, ale taky se z něj stal pořádný náfuka! Souhvězdí Labutě vypráví prázdninový příběh slečen, jež přestávají být školou povinné, o hledání cest k sobě i k druhým, o krádeži obrazů v zámecké galerii, o lásce a dalších událostech jednoho bláznivého léta.

Wajny
  9. 12. 2015, 21:07
Na této knize se mi líbila hlavní postava, která je svá, přiměřeně sebevědomá a stojí si za svým. Letní atmosféra v tomto deštivém počasí mi zvedla náladu, tak jako láska mezi Mirkou a Alexem. 4*
Veeria
  20. 9. 2013, 12:20
Příběh o tom, jak se prázdniny mohou ze dne na den proměnit v úžasné dobrodružství...o odkrytí různých tajemství a nalezení lásky...kniha velice čtivá a pro nás, dívky, určitě milým zpestřením dnů. :)
Adris
  15. 8. 2013, 10:40
Až na pár nudných pasáží (asi pro toho,kdo to čte po desáté), je tato kniha výborná. Skvělá zápletka. Akorát mě mrzí jak se zachovaly kamarádky hlavní hrdinky.