Černá zmije Celá ta zatracená dynastie 1485-1917

Originální název: Black Adder, The Whole Damn Dynasty 1485-1917

XYZ - 2008
ISBN: 978-80-87021-61-3

XYZ (2008) 978-80-87021-61-3 448

Černá zmije je společným dílem čtyřo osobností britského televizního humoru - Bena Eltona, Richarda Curtise, Johna Lloyda a Rowana Atkinsona.

Co je Černá zmije? Kultovní seriál produkovaný britskou televizí BBC. Sleduje ságu dynastie Černé zmije (angl. Black Adder) v rozmezí mnoha staletí. Hlavní postavu každé série a i ostatních zvlášť natočených příběhů hraje Rowan Atkinson – známý u nás také jako Mr. Bean nebo inspektor Fowler ze seriálu Tenká modrá linie.
Jestli hledáte knihu tak chytrou, jako je lišák vyučující lišáctví na univerzitě v Oxfordu, pak je tahle knížka právě pro vás. Je v ní každé slovo, každá lež a každý vychytralý plán, které kdy v příbězích o Černé zmiji zazněly... (Založil/a: Oskar)

#satira
Ben Elton Ben Elton
*03.05.1959

salahadin
  22. 8. 2012, 13:39
Vadí mi, že se text liší tu a tam od českého dabingu, protože jsem na něj již zvyklý a znám jednotlivé díly nazpamět. Ale i tak jde o dílo, které mi připomene genialitu seriálů i v tištěné formě.