Stephen King

Originální název: Stephen King: Haunted Heart

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-297-6

XYZ (2010) 978-80-7388-297-6 368

Biografie amerického spisovatele Stephena Kinga (nar. 1947), jednoho ze čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti a bezesporu nejvýznamnějšího představitele žánru hororu a thrilleru vůbec.
Kniha mapuje jak Kingův pestrý život - od raného dětství, přes nuzné spisovatelské začátky, až po současnost - tak monumentální Kingovo dílo, které bylo jednotlivými životními etapami ovlivňováno. Zároveň pojednává o Kingově vztahu ke své vlastní slávě, k vášnivým fanouškům, k žurnalistům a literárním kritikům a odhaluje jeho rodinné zázemí, koníčky a záliby.
Tato publikace by neměla chybět v knihovně žádného fanouška, který chce nahlédnout do zákulisí knih, kterými Stephen King dobyl svět populární literatury. (Založil/a: Oskar)

Lisa Rogak Lisa Rogak
*??.??.1962

Draconian
  5. 5. 2013, 15:20
Moc dobře napsaná biografie. Docela mě i inspirovala. Sám píšu a vidím, že i takový mistr to neměl jednoduché a člověk musí být vytrvalý, trpělivý a nesejít ze své cesty. Lisa probrala celý jeho život a řekne vám spoustu zajímavého. Pro fanoušky autora určitě skvělá kniha.
TrissRc
  24. 4. 2011, 21:57
Myslím, že je to celkem podařená biografie. Je dost podrobná na to, abyste si o S. Kingovi udělali docela slušný obrázek. Ten se však uzavře, až když přečtete většinu jeho děl. Stojí to rozhodně za to! :) Je skutečným mistrem pera, to je bez debat.
MarkZ
  3. 12. 2016, 15:41
Tenhle životopis mě zklamal, bohužel docela nečtívé, ačkoliv je tam mnoho zajímavých informací. Ostatní tvorbu hodnotím velmi kladně..