Dopisy Malých žen

Dopisy Malých žen Originální název: The Little Women Letters

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3141-9

Knižní klub (2011) 978-80-242-3141-9 319

Půvabná moderní variace na slavné Malé ženy Louisy May Alcottové přináší čtenářkám nejen příběh nových sester, ale zároveň s úctou, fantazií a láskou doplňuje, co mohlo v původním románu zůstat nedořečeno mezi řádky. Skrze dopisy prababičky Jo zjišťují tři moderní dívky, Emma, Lulu a Sophie, že jejich osudy se zase tolik neliší od prvních lásek a starostí proslulých sester Marchových, přestože je od sebe dělí propast téměř sto padesáti let. (Založil/a: al-ma)

togaf
  25. 10. 2014, 21:43
Obsahuje spoiler spoiler Při čtení jsem občas protáčela oči, jak moc sentimentální a předvídatelný je děj a závěr knihy mě málem přivodil cukrovku. Jak se nám to každý krásně spároval, že? Skoro jako ve skutečném životě. Pch. Naštěstí tu byly hodně vtipné rozhovory, fiktivní manželka Claire a dopisy malé ženy Jo.
Ducii
  22. 10. 2014, 10:49
Malé ženy jsem nečetla a vůbec to nebylo na škodu celému příběhu. Možná právě naopak. Autorka myslím měla velmi dobrý nápad navázat takto na dnes již klasiku. Dobře se to četlo nevadilo by mi pokračování příběhu.
melilotka
  27. 8. 2012, 9:54
Taky po přečtení některé knížky sníte, jak to asi bylo dál? Mně se to stává snad pokaždé. Tady se mi sen splnil. I když je mezi "Malými ženami" a "Dopisy Malých žen" sto padesát let, dokázala Gabrielle Donnelly skvěle navázat tam, kde Louisa May Alcottová skončila. Kniha se čte skoro sama, má spád a nenudí, a to hlavně díky výborným hláškám a vtipným dialogům, které snad mohou probíhat jen mezi sourozenci:-) Znám to, sama mám tři sestry, a i to je jedním z důvodů, proč "Malé ženy" i navazující "Dopisy..." patří mezi mé nejoblíbenější.
LiaFee
  27. 8. 2016, 23:39
Tohle mi vždy hrozně mile připomene původní Malé ženy. Je vidět, že si autorka dala záležet, aby příběh na čtenáře působil podobně, přestože se odehrává v úplně jiné době.
Kniha je trochu natahaná, ale pokud se vám líbily Malé ženy, rozhodně i toto stojí za přečtení.
Carneol
  2. 10. 2012, 21:31
Příjemná, čtivá kniha, u které se hezky sní. Líbí se mi, jak autorka s citem pracuje s původním příběhem "Malých žen".