Kam se vytrácí láska
Originální název: Kam se vytrácí láska

Víkend - 2009
ISBN: 80-7222-117-5

Víkend (2009) 80-7222-117-5 223
Víkend (2003)
Víkend (2000)

Kam se vytrácí láska je prázdninový příběh dvou povahově rozdílných sester, sedmnáctileté Adély a o rok mladší Elen, které si letní dny užívají každá po svém. Zatímco Adéla, budoucí zdravotní sestřička, v touze co nejvíc přičichnout k nemocnici nastoupí na brigádu, Elen touží získat místo zpěvačky v rockové amatérské kapele a krom toho se baví navazováním lehkomyslných prázdninových známostí. Ani jedna ze sester netuší, že tyhle prázdniny jsou zlomové. Adéla ztratí celou řadu iluzí jak o svém budoucím povolání, tak o svém klukovi a dokonce i o rodičích, Elen se události brzy začínají vymykat z rukou tím spíš, když se doopravdy zamiluje V životě nebývá nic černobílé, obě musí vyzkoušet vzlety i úlety a obě se přesvědčují, že i přes bolestivé pády to rozhodně stojí za to. Jde jen o to vědět kudy, kam, s kým a jak!

Luci-ye
  29. 8. 2012, 10:41
Tohle byla snad první knížka, kterou jsem od ní přečetla, a hned na začátek byla trochu drsnější než zbytek jejích knih, a že jsem jich přečetla kolem patnácti...což stačí, pak už se motivy, postavy, opakují. Ale tahle byla fakt pěkná, jen jsem se docela divila, že šetnáctiletá holka - Elen - se chová docela...hodně promiskuitně.
Wajny
  13. 10. 2014, 10:41
Ze začátku se mi kniha nelíbila, nelíbilo se mi hlavně, jak se psána ze dvou dost odlišných rovin. Více se mi líbil příběh Adély, který je reálný a opravdu se může stát. Příběh Eleny mi přijde přitažený za vlasy. (Chápu, že se to klidně opravdu může stát, ale přijde mi, že všechny příhody, které se kdy mohli někomu stát, zpatlala spisovatelka do života Elen.) Musím, ale ocenit, jak se změnily charaktery obou hrdinek - s ušlápnuté Adély, konečně sála trochu sebevědomí a Elen se zklidní a čeká na opravdovou lásku. 3*