Putování za Svatým Grálem

Putování za Svatým Grálem Originální název: Queste del Saint Graal

Triáda - 2006
ISBN: 8086138828

Triáda (2006) 8086138828 491

Jedna z částí monumentálního románového cyklu zvaného Lancelot-Graal (nebo též Kniha o Grálu či prostě "Vulgata") a nejpozoruhodnější prozaický text francouzského 13. století, je vyústěním zhruba stoleté tradice, v jejímž rámci se rozvíjela takzvaná artušovská látka. Autor tohoto díla není znám. (Založil/a: pawel21)

ubeilah
  3. 6. 2012, 20:55
Opravdu musím říct, že vtipnější knížku jsem už dlouho nečetla. Ano na těch sto procent to asi není ale rozhodně to v mnohém osvětlí středověké pojetí života, a to velmi nenásilně, anebo naopak velmi násilně. Pokud jste člověk, který se i v Bibli rozčiloval nad každou stránku, tohle bude asi podobné. Ale pokud to budete číst s trochou nadsázky, garantuji vám velkou dávku zábavy na nudné večery ale třeba i do tramvaje.
kuui
  3. 1. 2014, 21:17
Dokonalé středověké dogma ovlivněné scholastikou. Jako ženy, se mě samozřejmě dotýká utlačování mého pohlaví do podřadné škůdcovské role, ale jinak dobrý text se slušným překladem, plný krásný rytířů kulatého stolu.