Ve stopách Vikingů

Ve stopách Vikingů
Originální název: Ve stopách Vikingů

V roce 2010 jsme se vydali za evropskou exotikou. Velice příjemně nás překvapilo Dánsko, plné rozmanitých druhů zábavy, krásné přírody i historických památek. Nečekali jsme, že uvidíme například největší evropskou sbírku krokodýlů, ztratíme se v bludišti a najdeme romantický vodní zámek postavený na dřevěných kůlech.

Následovaly Faerské ostrovy, které se nazývají ovčí nebo také ptačí, ale ještě více by jim slušelo označení deštivé. Drsné počasí má ale také své výhody - viděli jsme úžasně zelenou krajinu plnou mohutných vodopádů a krásných fjordů.

Největší pozornost jsme věnovali Islandu a projezdili ho křížem krážem. Sopkami proslavená země s nevyslovitelnými názvy měst i přírodních útvarů nám učarovala. Nemohli jsme se vynadívat na nekonečné souboje ledu a ohně, obdivovali jsme všudepřítomné sopečné projevy, nesčetné vodopády, ledovce, skalní útvary. Viděli jsme také překrásnou sbírku polodrahokamů a jedli shnilého žraloka.

A nakoukli jsme také do Grónska, země kterou sice skoro celou pokrývá led, ale žijí tady velice příjemní lidé a v létě objevíte kouzelně zabarvenou přírodu i kvetoucí louky. Bydleli jsme v místních rodinách a mnoho se dozvěděli i ochutnali zdejší speciality. Vydali jsme se také lodí k ledovcům. Vidět na vlastní oči jejich telení byl nezapomenutelný zážitek. (Založil/a: I.Zi...)