Holocaust

Originální název: Holocaust

X-Egem - 1994
ISBN: 80-85395-46-0

X-Egem (1994) 80-85395-46-0 329

Román byl zpracován jako TV seriál. (Založil/a: stenatko)

Gerald Green Gerald Green
*08.04.1922 - †29.8.2006

Keatin
  13. 9. 2012, 16:17
Kniha, jejíž název vypovídá o jejím obsahu. A musím říci, že tento román je napsaný úžasně čtivě, je dech beroucí, nabídne na malém prostoru vše, co čtenář od knihy o holocaustu očekává (tedy alespoň já). Opravdu dílo, které vyniká od ostatních románů s touto tematikou. Psáno stylem, který je přístupný, autor nezabředává do filozofických úvah, věnuje se tomu, co je skutečně důležité - životu a snaze přežít. A "osvěžující" je to i tím, že je to psáno z pozice přezivšího, retrospektivně, s ne neobvyklými vsuvkami vypravěče.

Oceňuji doslov Karola Sidona, slovníček nejen židovských termínů a také přehled nejdůležitější dat 2.sv.v. z pohledu Židů. A mrzí mne trochu, že v knize bylo opravdu velké množství překlepů.

Určitě se podívám i na seriál podle této knihy, avšak až po uplynutí nějaké doby, abych nemusela být rozčarovaná z toho, že se nedrželi striktně knižní předlohy, která je famózní.
Reetri
  20. 9. 2011, 8:46
Výborná kniha, která Vám skýtá pohled hned ze svých obou stran! Pro mě jedinečný psychologický zážitek!
Rominka
  14. 1. 2012, 19:02
Sugestivně napsaný příběh strastiplného osudu evropských Židů za druhé světové války a ještě před ní, po nástupu fašismu v Německu.

Román je střídavě vyprávěný z pozice mladého německého právníka, který nastoupil místo sekretáře R. Heydricha a postupně propadne nacistickému fašismu a ústy mladého židovského chlapce, jehož rodina zahyne a on přežije jako člen partyzánského odd. na Ukrajině. Román má sílu autentické výpovědi: židovský chlapec, jediný přeživší člen velké rodiny, odjel do Izraele a pokusil se rekonstruovat osudy svých mrtvých blízkých. Román byl zpracován jako TV seriál.
fifakovaterka
  11. 12. 2015, 15:21
Kniha psána ze dvou pohledů. Z pohledu zaměstnance SS a z pohledu žida a jeho rodiny. Kniha se mi opravdu hodně líbila. Je pravda, že tam jsou místa, která jsou zdlouhavá a někdy to nudí, ale převažuje ta silnější a zajímavější část. Autor to píše velice chytlavě, navíc seriál se od knižní předlohy vůbec neodklonil, což beru jako velké plus a doporučuji, jak knihu, tak seriál.
gggulas
  25. 7. 2011, 17:33
Nechápu, jaktože má tato kniha, tak pozitivní hodnocení, ale budiž. Osobně mě moc nezaujala. Ano, dozvěděla jsem se něco více o holoucaustu, o devastování Židů, ale pro mě osobně to nebylo pojato čtivě. Chápu, že toto téma snad ani čtivé nikdy být nemůže, ale místy mi přišla kniha spíše nudná, než zajímavá. Dvě hvězdičky, víc si nezaslouží.