V kolonii

Originální název: Colonial

BB art - 2005
ISBN: 80-7341-489-9

BB art (2005) 80-7341-489-9 311

Roku 1773 opustí tři muži Francii, aby se vydali za posláním víry a vášně do An Namu, exotické země Dálného východu. Představují si, že budou mírumilovně vplouvat do přístavů a vnášet naději a smysl do života nevěřících, ale po příjezdu najdou občanskou válku, bojovníky na koních, povodně a hladomor. V novém nepřátelském světě tito tři muži – pohledný malíř Francois Gervaise, mladý uprchlík Henri Monange a charismatický kněz Pierre de Béhaine zjišťují, že sice přišli obracet pohany na víru, ale skutečný obrat nastal navždy v jejich srdcích a duších. Musí nalézt nový smysl života, ježto jejich sny o koloniální slávě berou za své.
V kolonii je nezapomenutelný a romantický příběh, čerpající z bohatě vrstvených dějin a volně se zakládající na životě Pierra de Béhaina, kněze, který byl ve vietnamské historii legendou. Jako blýskavý kaleidoskop mečů a hedvábí dává nahlédnout do hlubin víry, vášně i nebezpečné ctižádosti. (Založil/a: al-ma)

Kien Nguyen Kien Nguyen
*1967

Ariko
  15. 11. 2014, 17:36
Průměrné čtivo z Levných knih. Koupila jsem ho jako dárek pro babičku k Vánocům a ta z toho nemohla dvě noci spát. Takže jsem knihu začala číst také a ve skutečnosti nechápu, co jí tak rozrušilo. Je pravdou, že jsou zde scény, které nejsou moc mírumilovné, ale nejsou na druhou stranu nijak drasticky popisovány.
23.44
  22. 9. 2012, 13:11
Poklidné čtení z historie Vietnamu. O pýše pravé víry, touze po moci s použitím všech prostředkůPřemýšlím, co mi kniha dala a jestli ve mně zanechá stopu...ale asi ne.