Křížová cesta: Sestry

Křížová cesta: Sestry Originální název: Choždenije po mukam - Sestry

Odeon - 1974

Odeon (1974) 271

Monumentální románová trilogie "Křížová cesta" patří k vrcholným dílům vynikajícího sovětského spisovatele A. Tolstého, který ji napsal v letech 1921-1941. Líčí, jak žilo a jak se hroutilo carské Rusko, jak vznikalo socialistické Rusko. První díl, "Sestry", líčí život inteligence v předrevolučním Rusku, ovzduší nejistoty a neklidu, v němž bují vášně a neřesti, rozkládají se hodnoty mravní i kulturní, dostává se do slepé uličky umění. Tento společenský proces je zachycen na životních osudech sester Káti a Daši Bulavinových, inženýra Ivana Tělegina, důstojníka Vadima Roščina, básníka Bessonova a jiných. (Založil/a: jamalka)

svobodka
  21. 11. 2012, 20:00
Vyrostla jsem v období "budování socialismu". Takže od dětství jsem byla přesvědčena, že ruská revoluce byla úžasná událost, která všemu ruskému lidu přinesla lepší život, a proto byla přijímána s nadšením. Po přečtení prvního dílu Křižové cesty (na střední škole) jsem najednou pochopila, že tomu tak vůbec nemuselo být. Že revoluce život přerve a přináší mnoho problémů. Proto toto dílo považuji za hodně významné.