Originální název: Obryv

Odeon - 1981

Odeon (1981)
Odeon (1973)
Vyšehrad (1952)

Další svazek autorových Spisů obsahuje poslední část volné románové trilogie (Všední příběh, Oblomov, Strž), spojené tématem života ruské společnosti 40. až 60. let minulého století. Román, který psal Gončarov dvacet let (1849-1869), se snaží odhalovat pozitivní rysy jak v přežívajících vrstvách aristokracie a statkářstva, tak i v mladém pokolení, plném revolučního ducha.
Hlavními postavami jsou romantický a správné zakotvení v životě hledající umělec Rajskij, jeho dvě protikladné sestřenice, živelná Věra a harmonická Marfinka, a jeho babička, symbolizující staré Rusko. (Založil/a: Zrzka)

Ivan Alexandrovič Gončarov Ivan Alexandrovič Gončarov
*18.06.1812 - †27.09.1891

rt12
  8. 11. 2014, 9:54
Pro mě byla stěžejní postavou babička, moudrá žena, která se jen tak nezhroutí. Řečeno Rajským ,, Ve Vás jsem poznal, jak je život neotřesitelný, když roste ze zdravých kořenů". Poměrně pěkný román o lásce dvou stejně silných lidí, kteří mají své zásady a nechtějí je opustit. O střetu generací a nových názorů na stávající svět. Oproti Oblomovi je román průzračnější a jednodušší.